Wydarzenia

Był pijany i przekroczył prędkość

52-letni mieszkaniec Tarnobrzega mając blisko promil alkoholu w organizmie, wsiadł za kierownicę daci i przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Policjanci z grupy SPEED przerwali jego nieodpowiedzialną jazdę, zatrzymując go na drodze w Tarnobrzegu. Mężczyzna stracił prawo jazdy i wkrótce usłyszy zarzut popełnienia przestępstwa.

W sobotę, około godz. 17.30 policjanci z grupy SPEED w trakcie pełnionej służby przy użyciu laserowego miernika prędkości kontrolowali prędkość z jaką poruszają sie kierowcy. Będąc przy ul. Orląt Lwowskich w Tarnobrzegu, zatrzymali do kontroli kierowcę daci, który w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h poruszał się z prędkością 73 km/h. Jak się okazało, przekroczenie dopuszczalnej prędkości, nie było jedynym przewinieniem kierowcy. W trakcie rozmowy z 52-latkiem, funkcjonariusze wyczuli od niego alkohol.

Badanie alkomatem wykazało 0,80 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna przyznał się mundurowym, że przed południem spożywał alkohol. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Wkrótce odpowie przed sądem za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.

Zgodnie z kodeksem karnym za tego typu przestępstwo grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka kara grzywny oraz wieloletni zakaz kierowania pojazdami. Kierowca daci nie unikanie też, odpowiedzialności za popełnione wykroczenie przekroczenia dopuszczalnej prędkości.


 

Powrót na górę strony