Wydarzenia

Kierowca forda przekroczył prędkość, jechał bez uprawnień i z sądowym zakazem

Policjanci ruchu drogowego z grupy SPEED zatrzymali 40-letniego kierowcę forda, który pędził z prędkością 138 km/h na odcinku drogi, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 100 km/h. Dodatkowo mieszkaniec Tarnobrzega nie miał prawa jazdy i kierował mondeo, mimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Wczoraj po godz. 20, policjanci ruchu drogowego wchodzący w skład grupy SPEED, zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Ford Mondeo. Do zdarzenia doszło na drodze przy ul. Wisłostrada w Tarnobrzegu. 40-latek, który kierował fordem przekroczył dopuszczalną prędkość. W obszarze zabudowanym, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 100 km/h, jechał z prędkością 136 km/h.

To nie jedyne przewinienie jakiego dopuścił się kierowca mondeo. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 40-letni mieszkaniec Tarnobrzega, nie ma uprawnień do kierowania pojazdami i posiadał sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi na okres jednego roku.

Teraz 40-letni kierowca mondeo za popełniony czyn będzie odpowiadał przed sądem.

Zgodnie z treścią art. 244 kodeksu karnego - kto nie stosuje się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów podlega karze pozbawienia wolności od lat 3 do lat 5. Sąd orzeka również środek karny w postaci zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.


 

 

Powrót na górę strony