Wydarzenia

Wysokie mandaty dla nietrzeźwych rowerzystów

Data publikacji 17.03.2023

Dwóch pijanych rowerzystów zatrzymali wczoraj policjanci w gminie Baranów Sandomierski. Rekordzistą okazał się 59-letni cyklista, który jechał jednośladem mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Za popełnione wykroczenie cykliści zostali ukarani mandatami w wysokości 2,5 tys. złotych. Policjanci apelują do kierowców o trzeźwość na drodze.

Wczoraj po godz. 17, policjanci w miejscowości Durdy w gminie Baranów Sandomierski, zatrzymali do kontroli drogowej 44-letniego mężczyznę kierującego rowerem. Cyklista jechał całą szerokością jezdni i miał problemy z utrzymaniem równowagi, co sugerowało, że może być pod działaniem alkoholu. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości potwierdziło podejrzenia funkcjonariuszy. Mężczyzna miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Tego samego dnia, także po godz. 17, funkcjonariusze, pełniąc służbę na terenie miejscowości Wola Baranowska, zwrócili uwagę na rowerzystę, który jechał ul. Zachodnią. Policjanci zatrzymali go do kontroli drogowej. Okazało się, że 59-letni mężczyzna kieruje rowerem w stanie nietrzeźwości. Badanie urządzeniem wykazało w jego organizmie blisko 2 promile alkoholu.

Mężczyźni, za kierowanie rowerami w stanie nietrzeźwości, zostali ukarani mandatami w wysokości po 2,5 tys. złotych.

Policjanci apelują o rozsądek oraz trzeźwość na drodze. Zapewniają, że uczestnicy ruchu drogowego, którzy stwarzają poważne zagrożenie, poniosą surowe konsekwencje lekceważenia prawa oraz bezpieczeństwa swojego i innych uczestników ruchu drogowego. Jeżeli jesteś świadkiem takiego nieodpowiedzialnego zachowania - reaguj, informując o sytuacjach niezgodnych z prawem. O każdej niepokojącej sytuacji można powiadomić policję, dzwoniąc pod numer 112.

 

Powrót na górę strony