Wydarzenia

Motocyklista jechał w obszarze zabudowanym z prędkością 139 km/h. Zatrzymali go policjanci z grupy SPEED

Nadmierna prędkość, to wciąż jedna z głównych przyczyn tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Dlatego nie ma taryfy ulgowej dla kierowców, którzy nie stosują się do ograniczeń prędkości - zwłaszcza w obszarze zabudowanym. Policjanci ruchu drogowego z grupy SPEED zatrzymali 31-letniego motocyklistę, który przy ograniczeniu do 50 km/h, pędził z prędkością 139 km/h. Za popełnione wykroczenie, mężczyzna stracił prawo jazdy na 3 miesiące, otrzymał wysoki mandat i punkty karne.

1 maja, przed godz. 14, w Stalach (gm. Grębów) policjanci ruchu drogowego z grupy SPEED, zatrzymali do kontroli drogowej motocyklistę. 31-mężczyzna kierujący jednośladem marki Honda, znacznie przekroczył dopuszczalną prędkość.

W obszarze zabudowanym, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h, jechał z prędkością z 139 km/h. Kierowca przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o 89 km/h.

Za popełnione wykroczenie, 31-letni mieszkaniec gminy Grębów, stracił uprawnienia do kierowania pojazdami na okres 3 miesięcy, został ukarany mandatem w wysokości 2 500 złotych i punktami karnymi.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do obowiązujących przepisów. Bez względu na to, jakim środkiem transportu się poruszamy, wszyscy chcemy tego samego - bezpiecznie dojechać do celu.

 

Powrót na górę strony