Wydarzenia

Studenci i mieszkańcy Tarnobrzega wzięli udział w debacie " Narkotyki i Dopalacze Zabijają"

Data publikacji 26.05.2023

Tarnobrzescy policjanci zorganizowali debatę ewaluacyjną pn.” Narkotyki i dopalacze zabijają”. Najważniejszym jej celem było zwiększenie świadomości mieszkańców o zagrożeniach związanych z zażywaniem narkotyków, dopalaczy oraz innych środków psychoaktywnych. W spotkaniu udział wzięli policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Wczoraj o godz. 15.30, w auli Państwowej Uczelni Zawodowej im. prof. Stanisława Tarnowskiego w Tarnobrzegu, odbyła się debata ewaluacyjna pn. „Narkotyki i Dopalacze Zabijają”. Spotkanie rozpoczął Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Tarnobrzegu podinsp. Mariusz Stasiak, który przywitał gości oraz uczestników debaty, przedstawił jej cele oraz określił potrzeby w zakresie zwiększenia świadomości mieszkańców dot. zagrożeń związanych z zażywaniem narkotyków, dopalaczy oraz innych środków psychoaktywnych.

Udział w spotkaniu wzięli m.in. Rektor Państwowej Szkoły Zawodowej w Tarnobrzegu dr hab. Anna Szylar, I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Tarnobrzegu podinsp. Mariusz Stasiak, asp. szt. Edyta Draus i st. asp. Jerzy Ossoliński z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, Jarosław Babiak Przedstawiciel Okręgowego Ośrodka Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem w Tarnobrzegu dyrektorzy placówek oświatowych wraz z pedagogami, dzielnicowi, studenci, mieszkańcy miasta.

Pierwszym prelegentem spotkania był asp. szt. Stanisław Ciba - profilaktyk Społeczny Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu, który mówił o zachowaniach ryzykownych występujących wśród dzieci i młodzieży. Funkcjonariusz na przykładach odnotowanych przez policję ostrzegał o zagrożeniach i konsekwencjach związanych z zażywaniem substancji zabronionych.

W kolejnej części spotkania głoś zabrał asp. szt. Rafał Szymański z Wydzydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu. Policjant przy pomocy prezentacji multimedialnej przedstawił wybrane przepisy prawne wynikające z Ustawy o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich w tym odpowiedzialność prawną nieletniego sprawcy czynu karalnego.

Specjalne wystąpienie na temat zakresu udzielania wsparcia i pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem zaprezentował Jarosław Babiak przedstawiciel Okręgowego Ośrodka Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem w Tarnobrzegu.

W dalszej części debaty uczestnicy debaty mogli zadawać pytania oraz podzielić się spostrzeżeniami dotyczącymi omawianego tematu.

Na zakończenie spotkania  podinsp. Mariusz Stasiak podsumował debatę oraz przedstawił dane statystyczne za ostanie miesiące 2023 roku.

  • na zdjęciu Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Tarnobrzegu podinsp. Mariusz Stasiak  podczas debaty społecznej w auli Państwowej Uczelni Zawodowej w Tarnobrzegu
    Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Tarnobrzegu podinsp. Mariusz Stasiak
  • Na zdjęciu funkcjonariusze Wydz. Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie asp. szt. Edyta Draus i st. asp. Jerzy Ossoliński.
    funkcjonariusze Wydz. Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie asp. szt. Edyta Draus i st. asp. Jerzy Ossoliński
  • Na zdjęciu st.asp. Stanisław Ciba Komenda Miejska Policji w Tarnobrzegu.
    st.asp. Stanisław Ciba Komenda Miejska Policji w Tarnobrzegu
  • Na zdjęciu Pan Jarosław Babiak Okręgowy Ośrodek Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem w Tarnobrzegu
    Pan Jarosław Babiak -Okręgowy Ośrodek Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem w Tarnobrzegu
  • Na zdjęciu uczestnicy debaty społecznej 25.05.2023 rok
    Foto: KMP Tarnobrzeg
  • Na zdjęciu asp.szt. Rafał Szymański Komenda Miejska Policji w Tarnobrzegu
    asp.szt. Rafał Szymański Komenda Miejska Policji w Tarnobrzegu
Powrót na górę strony