Wydarzenia

Nie bądź obojętny !

Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy widzimy, że ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Dzięki zgłoszeniu do oficera dyżurnego, policjanci uchronili od zamarznięcia 47-letniego mężczyznę, który leżał w śniegu przy jednym z przystanków autobusowych. Bezdomny mężczyzna został przewieziony do szpitala.

Kilka minut po godz. 21, dyżurny jednostki otrzymał zgłoszenie o tym, że w pobliżu przystanku autobusowego na tarnobrzeskim osiedlu Serbinów, leży w śniegu mężczyzna. Na miejsce natychmiast udał się patrol policji. Funkcjonariusze zastali mężczynę, który był pod silnym działaniem alkoholu, nie mógł samodzielnie utrzymać się na nogach. Okazało się, że 47-latek, jest bezdomny. Mocno wychłodzony człowiek trafił do szpitala. Nie wymagał hospitalizacji, dlatego policjanci przewieźli go do wytrzeźwienia.

Pamiętajmy, jeśli widzimy bezdomnego lub śpiącego na dworze człowieka, nie przechodźmy obok niego obojętnie. Zadzwońmy na Policję lub poinformujmy ośrodek pomocy społecznej. Podjęta interwencja i udzielona tej osobie pomoc, być może uratuje jej życie. 

Powrót na górę strony