Promowali Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa
Dzielnicowi z Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu podczas jarmarku zdrowia i urody zorganizowanego w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji promowali Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Od września poprzez uruchomioną aplikację, policjanci otrzymali ponad 270 zgłoszeń.
We wrześniu 2016 roku na terenie województwa podkarpackiego została uruchomiona aplikacja Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Inicjatorem przedsięwzięcia jest Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Mapa zagrożeń ma odzwierciedlać zagrożenia już dostrzeżone i zarejestrowane na przełomie określonego czasu.
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu otrzymali 272 zgłoszenia od mieszkańców, którzy chcieli podzielić się problemami występującymi w miejscu ich zamieszkania. Najczęściej zgłoszenia dotyczyły nieprawidłowego parkowania, przekraczania dopuszczalnej prędkości, brawurowej jazdy, spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych czy nielegalnych wysypisk śmieci. Dzielnicowi podczas zorganizowanego jarmarku zdrowia i urody w MOSiR promowali Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.
Policjanci przypominają:
- Każdy obywatel ma możliwość skorzystania z aplikacji informatycznej jaką jest krajowa mapa zagrożeń i poinformowania Policji o zauważonym problemie mającym wpływ na poczucie jego bezpieczeństwa. Wystarczy tylko posiadać internet, wejść na stronę Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu i kliknąć baner z logo Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa znajdujący się po prawej stronie. Dalsza obsługa jest bardzo prosta. Na początku należy zapoznać się z regulaminem. W razie potrzeby można skorzystać z załączonej tam instrukcji obsługi. Później trzeba dokładnie wybrać miejsce, gdzie dochodzi do naruszenia prawa. Potem jeszcze tylko wybranie odpowiedniej kategorii zgłoszenia, np.: akty wandalizmu, grupowanie się młodzieży, czy wiele innych możliwości do wyboru. Na zakończenie należy zaznaczyć datę i godzinę zdarzenia. Informacja ta ułatwi policjantom zarejestrowanie zdarzenia.
- Pamiętajmy, że takie zgłoszenie nie jest interwencją policji. W przypadku konieczności natychmiastowej pomocy, należy dzwonić pod numer telefonu 997 lub 112.