Odprawa roczna w Komendzie Miejskiej Policji w Tarnobrzegu
Wczoraj w Komendzie Miejskiej Policji w Tarnobrzegu odbyła się uroczysta odprawa roczna kadry kierowniczej, podsumowująca efekty pracy policjantów osiągnięte w 2017 roku. W odprawie uczestniczył Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie mł. insp. Henryk Moskwa. Podczas odprawy dokładnie omówiono współpracę Policji ze służbami oraz instytucjami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo publiczne. Podkreślono również, jak ważna jest współpraca ze społeczeństwem.
Odprawa roczna jest cyklicznie organizowana w każdej jednostce Policji garnizonu podkarpackiego. Podczas odprawy rocznej omawiane są wyniki oraz efekty służby osiągnięte przez policjantów wszystkich pionów i komórek organizacyjnych.
Tegoroczna odprawa miała charakter szczególny. Z tarnobrzeskimi policjantami spotkał się Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie mł.insp. Henryk Moskwa. Na spotkanie przybyli także: w imieniu Prezydenta Miasta Tarnobrzega Sekretarz Urzędu Miasta Tarnobrzega Przemysław Rękas, Prezes Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu Szymon Rożek, Prokurator Okręgowy w Tarnobrzegu Janusz Woźnik, Prokurator Rejonowy w Tarnobrzegu Artur Kozioł oraz ks. Adam Marek Kapelan Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu.
W odprawie udział wzięli również burmistrzowie miast, wójtowie gmin powiatu tarnobrzeskiego oraz cała kadra kierownicza tarnobrzeskiej jednostki.
Odprawę rozpoczął Komendant Miejski Policji w Tarnobrzegu podinsp. Stanisław Sekuła, który serdecznie powitał wszystkich przybyłych na odprawę i zaprosił do obejrzenia multimedialnej prezentacji, w której przedstawił efekty pracy służby kryminalnej, prewencji w tym dzielnicowych, ruchu drogowego oraz logistyki. Szczególną uwagę zwrócił na profilaktykę społeczną i Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.
W roku 2017 do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa wpłynęło:
- Powiat tarnobrzeski - 209 zgłoszeń
- Miasto Tarnobrzeg – 213 zgłoszeń
- w tym 150 zgłoszeń dot. spożywania alkoholu w miejscach zabronionych, 91 zgłoszeń dot. przekraczania dozwolonej prędkości, 57 zgłoszeń dot. nieprawidłowego parkowania.
Stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym w roku 2017:
na terenie powiatu tarnobrzeskiego odnotowano 93 wypadki drogowe :
- 11 osób poniosło śmierć,
- 143 zostało rannych
- 498 kolizji drogowych
W dalszej części wystąpienia szczególne słowa podziękowania skierował do władz samorządowych, burmistrzów i wójtów gmin, dziękował za wsparcie udzielone Komendzie Miejskiej Policji w Tarnobrzegu, z których budżetów przekazano Policji środki na zakup radiowozu policyjnego, psa policyjnego, sprzętu, materiałów oraz realizację różnego rodzaju remontów.
Kolejne wystąpienie należało do Prokuratora Okręgowego w Tarnobrzegu Janusza Woźnika, który podziękował policjantom za ich zaangażowanie i służbę na rzecz społeczeństwa w powiecie tarnobrzeskim. Szczególne podziękowania skierował do pionu kryminalnego, podkreślił dobre wyniki w zakresie zwalczania przestępczości kryminalnej.
Kolejni goście, którzy zabrali głos dziękowali funkcjonariuszom za ciężką służbę, podkreślając wysoki stan poczucia bezpieczeństwa wśród mieszkańców powiatu.
W końcowej części narady głos zabrał Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie mł.insp. Henryk Moskwa. Podziękował Komendantowi Sekule za bardzo ciekawą prezentację oraz osiągnięte wyniki. W swojej wypowiedzi podkreślił olbrzymie zaangażowanie tarnobrzeskich policjantów w przedsięwzięcia i zabezpieczenia prewencyjne, które miały miejsce w 2017 roku. Komendant wojewódzki podkreślił jak ważnym narzędziem jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz to, że działania Policji mają istotny wpływ na budowanie poczucia bezpieczeństwa. Zwrócił również uwagę ona pozytywne aspekty programu „Dzielnicowy bliżej nas” – mówiąc „Im częściej dzielnicowy będzie ze społeczeństwem, to poczucie bezpieczeństwa będzie wzrastać”. Komendant Moskwa przy pomocy prezentacji multimedialnej przedstawił osiągnięte wyniki garnizonu podkarpackiego z omówieniem tarnobrzeskiej jednostki.