Dzielnicowi promują Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa
Dzielnicowi z Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu realizując założenia programu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji pn „Dzielnicowy bliżej nas” spotykają się z nauczycielami w szkołach na terenie Tarnobrzega. W trakcie spotkań policjanci przedstawiają aplikacje "Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa" oraz "Moja Komenda", dzięki którym kontakt z Policją jest znacznie łatwiejszy oraz szybszy. Na tablicach ogłoszeń rozwieszają również plakaty z zadaniami dzielnicowego i bezpośrednimi numerami kontaktowymi.
Dzielnicowi kontynuują spotkania z mieszkańcami miasta i powiatu, aby przybliżyć im założenia policyjnych inicjatyw i podejmowanych działań. Ich głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa społeczności lokalnej oraz ułatwienie kontaktu dzielnicowego z mieszkańcami.
Dzielnicowi z Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu i Komisariatu Policji w Nowej Dębie i Gorzycach, spotkali się nauczycielami w szkołach i przedszkolach w swoich rejonach służbowych. Podczas spotkania zachęcali do korzystania z "Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa" oraz przedstawili w jaki sposób działa ta aplikacja, czemu służy i w jaki sposób można nanieść na internetową mapę miejsca zagrożone. Policjanci omówili również zasady funkcjonowania aplikacji „Moja Komenda” umożliwiającej szybkie wyszukanie każdego dzielnicowego w Polsce.
Policjant pierwszego kontaktu – tak przyjęło się mówić o dzielnicowych, są bez wątpienia najważniejszym ogniwem łączącym Policję ze społeczeństwem. To policjanci, których głównym zadaniem jest podejmowanie działań w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa w podległym rejonie. Dzielnicowy to funkcjonariusz, do którego każdy może zwrócić się o pomoc i poradę prawną, przekazać informacje dotyczące bezpieczeństwa. Ważne jest, aby każdy mieszkaniec wiedział jak szybko i łatwo skontaktować się ze swoim dzielnicowym.
Policjanci przypominają:
Każdy obywatel ma możliwość skorzystania z aplikacji informatycznej, jaką jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa i poinformowania Policji o zauważonym problemie mającym wpływ na poczucie jego bezpieczeństwa.
Wystarczy tylko posiadać internet, wejść na stronę Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu i kliknąć na ulotkę z logo Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, znajdujący się po prawej stronie. Na początku należy zapoznać się z regulaminem. W razie potrzeby można skorzystać z załączonej tam instrukcji obsługi. Później trzeba dokładnie wybrać miejsce, gdzie dochodzi do naruszenia prawa. Potem jeszcze tylko wybranie odpowiedniej kategorii zgłoszenia, np.: akty wandalizmu, grupowanie się młodzieży, czy wiele innych możliwości do wyboru.
Na zakończenie należy zaznaczyć datę i godzinę zdarzenia. Informacja ta ułatwi policjantom zarejestrowanie zdarzenia.
Pamiętajmy, że takie zgłoszenie nie jest interwencją policji. W przypadku konieczności natychmiastowej pomocy, należy dzwonić pod numer telefonu 997 lub 112.