Egzamin na kartę rowerową pod czujnym okiem mundurowych - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

Wydarzenia

Egzamin na kartę rowerową pod czujnym okiem mundurowych

Data publikacji 11.06.2019

Policjanci ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu wspólnie z nauczycielami szkół podstawowych na terenie Miasteczka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu, przeprowadzili egzaminy na kartę rowerową. To już drugi w ostatnim czasie egzamin na kartę rowerową odbywający się pod czujnym okiem mundurowych.

Karta rowerowa to nie tylko dokument umożliwiający poruszanie się po drodze, ale także potwierdzenie znajomości zasad bezpieczeństwa  ruchu drogowego.

Kiedy kilkunastoletnie dziecko wyjeżdża rowerem na drogę publiczną, jego rodzice często bywają zaniepokojeni. Czy sobie poradzi?, czy potrafi samodzielnie poruszać się wśród wielu innych pojazdów?, czy dostatecznie zna przepisy ruchu drogowego?

Odpowiedź na te pytania uzyskało dzisiaj wielu rodziców i nauczycieli, którzy z dziećmi przybyli na  spotkanie z policjantami Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu, którzy przygotowali egzamin praktyczny na kartę rowerową. Egzamin odbywał się od wczesnych godzin rannych na terenie Miasteczka Ruchu Drogowego w rejonie ul. Wiślanej w Tarnobrzegu.

Do egzaminu mogli przystąpić uczniowie, którzy osiągnęli wymagany wiek 10 lat i wykazali się niezbędnymi umiejętnościami podczas zajęć szkolnych z przepisów prawa ruchu drogowego, Najliczniejszą grupę stanowili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Tarnobrzegu, którzy mimo upalnej pogody, przybyli na egzamin, by sprawdzić zdobytą wiedzę w praktyce. Jazda na rowerze pod czujnym okiem policjanta, budziła wiele emocji wśród uczestników.

 • Policjant ruchu drogowego podczas egzaminu
  Foto: Policja Tarnobrzeg
 • Uczniowie podczas egzaminu na kartę rowerową
  Foto: Policja Tarnobrzeg
 • Policjantka WRD - Miasteczko Ruchu Drogowego
  Foto: Policja Tarnobrzeg
 • Policjant WRD
  Foto: Policja Tarnobrzeg
 • Egzamin na kartę rowerową
  Foto: Policja Tarnobrzeg
 • Egzamin na kartę rowerową
  Foto: Policja Tarnobrzeg