Akcja " Kręci mnie bezpieczeństwo nad... wodą" - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

  • informacje dla nieslyszacych

Wydarzenia

Akcja " Kręci mnie bezpieczeństwo nad... wodą"

Data publikacji 25.07.2019

Tarnobrzescy policjanci wspierani przez funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo ...nad wodą" promowali zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Przygotowany z tej okazji piknik odbył się nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Do pikniku włączyły się służby ratownictwa medycznego oraz strażacy PSP w Tarnobrzegu.

W niedzielę policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu, strażacy PSP w Tarnobrzegu oraz służby ratownictwa medycznego zaprezentowały swoje działania profilaktyczne skierowane do dzieci, młodzieży, jak również osób dorosłych. Cała impreza piknikowa odbyła się nad Jeziorem Tarnobrzeskim  w ramach kampanii objętej patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji „Kręci mnie bezpieczeństwo … nad wodą".

Podczas spotkania funkcjonariusze przypominali o podstawowych zasadach bezpiecznego i prawidłowego korzystania z kąpielisk oraz sprzętu pływającego, po to, aby zapobiegać utonięciom. Zebrani uczestnicy mogli wziąć udział w licznych konkursach promujących zasady bezpiecznych zachowań w wodzie i nad wodą. Asp.szt. Stanisław Filipek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie przygotował dla najmłodszych konkurs dotyczący  zasad bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Dla uczestników konkursu przygotowano nagrody.

Na zakończenie spotkania rozdawane były ulotki informacyjne, a także elementy odblaskowe.

  • Akcja bezpieczeństwa nad wodą
    Foto: Policja Tarnobrzeg
Powrót na górę strony