Tymczasowy areszt dla 33-latka za narkotyki - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

  • informacje dla nieslyszacych

Wydarzenia

Tymczasowy areszt dla 33-latka za narkotyki

Data publikacji 30.04.2020

Tarnobrzescy policjanci zabezpieczyli u 33-letniego mieszkańca Tarnobrzega amfetaminę i marihuanę. To łącznie 369 gramów narkotyków o wartości czarnorynkowej 15 tysięcy zł. Mężczyzna przewoził je swoim samochodem, pozostałą część trzymał w lodówce i piwnicy. Usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków. Podejrzany został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Grozi mu teraz kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

W ubiegły czwartek, policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej jaguara, którym podróżował 33-letni mężczyzna. Podczas legitymowania mundurowi ujawnili przy kierowcy dowód osobisty, który nie był jego własnością. Po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się, że dokument ten widnieje jako utracony. Policjanci nabrali podejrzeń, że mężczyzna może mieć na swoim koncie jeszcze inne przewinienia. Nie mylili się. Po sprawdzeniu samochodu, znaleźli w nim narkotyki i wagę elektroniczną. Podczas prowadzonych czynności przez funkcjonariuszy, 33-latek zachowywał się nerwowo, nie potrafił wytłumaczyć dlaczego posługuje się dowodem należącym do innej osoby, mówił nielogicznie i niespójnie.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Policjanci pracując nad sprawą, podczas przeszukania mieszkania i piwnicy mężczyzny, zabezpieczyli blisko 187 g środków odurzających w postaci marihuany i 182 g amfetaminy. Łączna wartość czarnorynkowa zabezpieczonych narkotyków sięga 15 tysięcy zł. Ponadto, w jego mieszkaniu, kryminalni zabezpieczyli trzy sadzonki konopi indyjskich.

33-letni mieszkaniec Tarnobrzega został przesłuchany, w tej sprawie usłyszał prokuratorskie zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających. Za to przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności do 10 lat. Na podstawie zebranego materiału dowodowego, na wniosek policjantów i prokuratora, Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu zastosował wobec mężczyzny areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy.

Powrót na górę strony