Wydarzenia

Ranił mężczyznę tasakiem. Został aresztowany

Dwa miesiące w areszcie spędzi 40-letni mieszkaniec Tarnobrzega, który podczas awantury ranił kuchennym tasakiem mężczyznę. Napastnik został zatrzymany przez policjantów. Mężczyzna usłyszał prokuratorskie zarzuty. To przestępstwo zagrożone jest surowa karą, której górna granica wynosi co najmniej 8 lat pozbawienia wolności.

Tarnobrzescy policjanci ustalili i zatrzymali napastnika, który zaatakował kuchennym tasakiem 44-letniego mężczyznę. Do zdarzenia  doszło w sobotę o godz. 22.30, w mieszkaniu jednego z bloków przy ulicy Dekutowskiego w Tarnobrzegu, po tym jak sprawca dowiedział się, że jego znajoma podczas awantury domowej została źle potraktowana przez pokrzywdzonego.

Funkcjonariusze ustalili, że napastnik zaatakował tasakiem 44-latka, gdy ten otworzył mu drzwi swojego mieszkania. Dwukrotnie ranił pokrzywdzonego, po czym uciekł. Pokrzywdzony trafił do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy medycznej.

Na miejscu zdarzenia śledczy z udziałem prokuratora wykonali oględziny oraz ujawnili i zabezpieczyli ślady kryminalistyczne oraz przesłuchali świadków. Policjanci ustalili tożsamość napastnika. Mężczyzna został zatrzymany. Okazał się nim 40-letni mieszkaniec Tarnobrzega. Sprawca trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna usłyszał już zarzuty.

Prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec zatrzymanego 40-latka środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do wniosku i zastosował wobec mężczyzny na okres 2 miesięcy  areszt.

Powrót na górę strony