Wydarzenia

Jechali z nadmierną prędkością. Zatrzymali ich policjanci z grupy SPEED

Data publikacji 23.09.2020

Jak wynika z policyjnych statystyk nadmierna prędkość, to jedna z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych. Tarnobrzescy policjanci z grupy SPEED, zatrzymali do kontroli drogowej dwoje kierowców, którzy zignorowali ograniczenie prędkości, a swoją niebezpieczną jazdą, stworzyli zagrożenie dla innych. 44-latka kierująca skodą została ukarana mandatem i punktami karnymi, natomiast 20-letni kierowca volkswagena dodatkowo stracił jeszcze prawo jazdy.

Tarnobrzescy policjanci wchodzący w skład grupy SPEED, zdecydowanie reagują na niewłaściwe zachowania kierowców. Na ich pobłażliwość nie mogą liczyć Ci, którzy swoją brawurową jazdą stwarzają zagrożenie dla innych, notoryczne przekraczają prędkość lub organizują sobie nielegalne wyścigi.

Podczas minionego weekendu, policjanci ruchu drogowego na ul. Warszawskiej w Tarnobrzegu zatrzymali do kontroli skodę i volkswagena. Kierowcy obu tych pojazdów ignorowali obowiązujące przepisy ruchu drogowego i jechali zbyt szybko.

Kierująca skodą, w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, jechała z prędkością blisko 90 km/h, wyprzedzając ciąg pojazdów. Za jej autem jechał volkswagen. Kierowca, usiłował wyprzedzić jadący przed nim pojazd, stwarzając tym samym niebezpieczną sytuację na drodze.

Policjanci z grupy SPEED, widząc niebezpieczną sytuację, natychmiast zareagowali i wydali kierującym polecenie do zatrzymania się. Kierująca skodą zamierzała zastosować się do polecenia i zaczęła hamować, w tym momencie, jadący za nią volkswagen nie zachował bezpiecznej odległości i uderzył w tył skody. W wyniku uderzenia kobieta straciła panowanie nad pojazdem i zjechała z drogi i zatrzymała się na polu uprawnym.

Kierowcą volkswagena okazał się 20-letni mieszkaniec powiatu sandomierskiego, natomiast za kierownicą skody siedziała 44-letnia mieszkanka Tarnobrzega. W obu przypadkach kierujący zostali ukarani mandatami i punktami karnymi.

Podczas wykonywanych czynności okazało się, że 20-letni kierowca volkswagena w ostatnim czasie kilkakrotnie karany był za przekroczenia dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym, a okres popełnionych wykroczeń nie przekroczył 2 lat. Młody mężczyzna za popełnione czyny stracił uprawnienia do kierowania pojazdami.

Pamiętajmy:

Nadmierna prędkość lub jej nie dostosowanie do panujących warunków ruchu niesie za sobą zagrożenie utraty panowania nad pojazdem, a w konsekwencji doprowadzenia do wypadku drogowego. Agresywne i niewłaściwe zachowania na drodze stwarzają niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia kierujących jak i innych uczestników ruchu drogowego.

Powrót na górę strony