Wydarzenia

31-latek odpowie za posiadanie narkotyków

Data publikacji 05.04.2022

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie narkotyków. W użytkowanym przez niego garażu, funkcjonariusze znaleźli ponad 3 kg zabronionych substancji. Wstępne badanie potwierdziło, że jest to amfetamina i marihuana. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości substancji odurzających. Sąd zadecydował, że najbliższe trzy miesiące 31-letni mieszkaniec Dębicy spędzi w areszcie.

W miniony czwartek, policjanci z wydziału kryminalnego interweniowali wobec 31-latka. Funkcjonariusze mieli informacje, że mieszkaniec Dębicy, może posiadać narkotyki. Ich podejrzenia zostały potwierdzone. Podczas przeszukania garażu należącego do mężczyzny, policjanci natrafili na ponad 3 kg pakunek.

Wstępne badania potwierdziły, że zabezpieczona substancja, to amfetamina o łącznej wadze 3077,6 gramów. Zatrzymany mężczyzna posiadał także marihuanę. Jak ustalono tego dnia, 31-latek prowadził samochód pod wpływem substancji psychotropowej.

Na miejscu policjanci zatrzymali także 23-letniego mieszkańca Pustyni. Mężczyzna pojawił się w rejonie garaży w tym samym czasie, co właściciel. Obaj zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu.

Wyjaśnieniem sprawy zajęli się policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego. Jak ustalili, substancje zabronione, należały do 31-letniego mieszkańca Dębicy. Drugi z mężczyzn, 23-letni mieszkaniec Pustyni, został przesłuchany i zwolniony do domu.

Zebrany materiał dowodowy policjanci przekazali do Prokuratury Rejonowej w Dębicy. Prokurator przesłuchał podejrzanego 31-latka i przedstawił mu zarzut posiadania znacznej ilości niedozwolonych substancji psychoaktywnych. Zatrzymany mężczyzna odpowie również za kierowanie pojazdem pod wpływem substancji psychotropowej.

Na wniosek prokuratora prowadzącego śledztwo, Sąd Rejonowy w Dębicy aresztował podejrzanego na okres 3 miesięcy.

Powrót na górę strony