Wydarzenia

Policyjne działania "Wszystkich Świętych 2022" w powiecie dębickim

Data publikacji 28.10.2022

Od piątku 28 października, rozpoczyna się policyjna akcja "Wszystkich Świętych 2022". Policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem odwiedzających cmentarze, jak również będą dbali o płynność ruchu drogowego w tych rejonach. Prowadzone działania potrwają do środy, 2 listopada.

W dniu Wszystkich Świętych na terenie powiatu dębickiego oraz w Dębicy w rejonach cmentarzy obowiązywać będą ograniczenia w ruchu drogowym. W związku z tym informujemy o miejscach i sposobie poruszania się w danym rejonie powiatu. Zmiana organizacji ruchu dotyczy 1 listopada w godzinach 6:00-19:00.

Dębica ul. Cmentarna - Cmentarz Parafialny: wprowadzony będzie ruch jednokierunkowy, od skrzyżowania z ul. Świetosława do skrzyżowania z ul. Karłowicza. Dopuszczone parkowanie skośne na jezdni po lewej stronie. W rejonie wejścia na cmentarz znajdują się dwa parkingi samochodowe.

Dębica ul. Cmentarna skrzyżowanie z ulicą Karłowicza do skrzyżowania z ulicą Tuwima obowiązywać będzie ruch dwukierunkowy.

Dębica ul. Cmentarna - Cmentarz Komunalny: wprowadzony będzie ruch jednokierunkowy od skrzyżowania z ul.Tuwima do skrzyżowania z ul.Drogowców. Dopuszczone parkowanie skośne na jezdni po prawej stronie. 

Dębica ul. Wielopolska - Cmentarz Komunalny: droga powiatowa nr P1296R - obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania po obu stronach ul. Wielopolskiej. Parking w bezpośrednim rejonie cmentarza z wyznaczonymi miejscami dla osób niepełnosprawnych. 

W rejonie wymienionych nekropolii funkcjonariusze kierować będą ruchem i wskazywać bezpieczne miejsca parkingowe. Prosimy o stosowanie się do poleceń policjantów, którzy na miejscu kierować będą ruchem! Apelujemy do wszystkich pieszych, aby zachowali szczególną ostrożność przy przechodzeniu przez jezdnię!

Przypominamy i informujemy o ograniczeniach w dzień poprzedzający 1 listopada. 31 października zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Transportu w godz. 18-22, obowiązuje zakaz ruchu pojazdów ciężarowych powyżej 12 ton, oprócz autobusów. W dniu 1 listopada zakaz ruchu pojazdów ciężarowych obowiązuje w godz. 8-22.

 
 
Powrót na górę strony