Wydarzenia

Policjanci zatrzymali pijanego kierowcę

Data publikacji 29.11.2022

Funkcjonariusze dębickiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego kia sportage. Powodem kontroli było przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym. Po zatrzymaniu okazało się, że był pijany. Badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 11 w Nagoszynie. Pełniąc służbę w tej miejscowości, funkcjonariusze dokonali pomiaru prędkości, z jaką poruszała się kia sportage. Policjanci zatrzymali kierowcę do kontroli. Okazało się, że 59-letni mieszkaniec Nagoszyna jest nietrzeźwy. Czuć było od niego alkohol. Badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. W związku z tym, funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy i przewieźli go do komendy, gdzie wykonali dalsze czynności. Teraz mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Policjanci nieustannie apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę na drogach. Apelujemy również do osób, które zauważą pijanego kierowcę, aby jak najszybciej powiadamiali policję. W ten sposób mogą uratować czyjeś zdrowie lub życie. Bierna postawa osób bliskich i współpasażerów, którzy nie reagując w sytuacji, gdy nietrzeźwy wsiada za kierownicę, wyraża przyzwolenie na taką jazdę. Tym samym osoby te stają się współodpowiedzialne za zagrożenie, jakie na drodze stanowi pijany kierowca.

Powrót na górę strony