Wydarzenia

W drodze po mistrzostwo

Data publikacji 25.05.2010

Drużyna z Publicznego Gimnazjum w Czarnej zwyciężyła w finale wojewódzkim XXXIII Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym i będzie reprezentowała Podkarpacie podczas eliminacji ogólnopolskich.

Gimnazjaliści z Czarnej, którzy zwyciężyli w eliminacjach powiatowych Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, w dniu 19 maja 2010 roku brali udział w finale wojewódzkim, który odbył się w Rzeszowie. Pomimo niesprzyjającej pogody udało się przeprowadzić wszystkie konkurencje tj. test z przepisów ruchu drogowego, jazdę po sprawnościowym torze przeszkód, jazdę po miasteczku komunikacyjnym i udzielanie pierwszej pomocy.

Uczniowie z Czarnej zdominowali turniej, wygrywając klasyfikację drużynową oraz zajmując trzy pierwsze miejsca w klasyfikacji indywidualnej. Najlepszym zawodnikiem turnieju był Paweł BAŁUT, tuż za nim uplasował się Łukasz BARNAŚ, a trzeci był Mateusz ŚREDNICKI. Bez wątpienia wyrazy uznania za tak dobre przygotowanie drużyny należą sie opiekunowi - Jerzemu OSTRĘDZE. W turnieju  brało udział 21 drużyn z całego województwa.

Teraz zawodnicy z Czarnej udadzą się do Poznania, aby bronić tytułu Mistrzów Polski z ubiegłego roku. Finał odbędzie się w dniach 10-12 czerwca 2010 roku na obiektach Ośrodka Szkolenia Policji w Poznaniu. Życzymy powodzenia oraz dalszych sukcesów!