Wydarzenia

Uczniowie z Czarnej zwyciężyli w Finale Turnieju BRD

Data publikacji 14.06.2010

W dniach 10-12 czerwca, w Poznaniu został rozegrany Ogólnopolski Finał Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Podkarpacie reprezentowały 2 drużyny z Czarnej. Uczniowie szkoły podstawowej okazali się najlepsi w kraju.

W ciągu trzech dni, zawodnicy zmagali się w kilku konkurencjach. Musieli sprawdzić się w teście ze znajomości przepisów ruchu drogowego, jeździe po miasteczku ruchu drogowego oraz pokonując sprawnościowy tor przeszkód. W kategorii szkół podstawowych, drużyna z Czarnej okazała się najlepsza spośród 16 ekip reprezentujących inne województwa i zajęła I miejsce, zdobywając tytuł Drużynowego Mistrza Polski.

Zawodnicy z gimnazjum w Czarnej, po wyrównanej walce z najlepszymi drużynami w kraju, zajęli ostatecznie 6 miejsce wśród 16 drużyn. Uczestnicy turnieju zostali nagrodzeni cennymi upominkami, a przy okazji mieli możliwość zobaczenia stolicy Wielopolski.

Gratulacje i wyrazy uznania należą się opiekunowi obu drużyn, który przez długi czas przygotowywał uczniów do udziału w turnieju - Panu Jerzemu Ostrędze.