Konsultacje społeczne z udziałem policji
W ubiegłym tygodniu policjanci Komendy Powiatowej Policji w Dębicy wzięli udział w konsultacjach społecznych. Przedmiotowe spotkania związane są z ogólnopolskim procesem tworzenia mapy zagrożeń.
W ubiegłym tygodniu policjanci Komendy Powiatowej Policji w Dębicy wzięli udział w konsultacjach społecznych. Przedmiotowe spotkania związane są z ogólnopolskim procesem tworzenia mapy zagrożeń.
Prowadzone od 1 lutego konsultacje społeczne mają ścisły związek z tworzeniem "Krajowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa w Polsce". W pierwszym tygodniu lutego funkcjonariusze spotkali się z przedstawicielami spółdzielni mieszkaniowych oraz przybyłymi mieszkańcami poszczególnych osiedli. Podczas dialogu zaproszeni goście zwracali uwagę na zjawiska niepokojące, pojawiające się w ich miejscach zamieszkania. W konsultacjach wzięli udział członkowie spółdzielni mieszkaniowych przy ulicach Raczyńskich, Kolejowej, Fredry, oraz spółdzielni mieszkaniowej Igloopol.
4 lutego na terenie Gminy Żyraków odbyło się spotkanie w formie konsultacji społecznych. W Centrum Kultury i Promocji w Woli Żyrakowskiej spotkali się zastępca Wojta Gminy Żyraków, Przewodnicząca Rady Gminy, Przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa wraz z zastępcą. Z ramienia policji w spotkaniu wziął udział Kierownik Posterunku Policji w Żyrakowie asp.sztab.Paweł Prokop. W trakcie konsultacji omówiono stan bezpieczeństwa na terenie gminy Żyraków i przeprowadzono rozmowy na temat zagrożeń pojawiających się w ostatnim czasie.
Kolejne spotkanie dotyczące budowy mapy zagrożeń miało miejsce w piątek na terenie gminy Czarna. W Gminnym Centrum Kultury spotkali się przedstawiciele lokalnych władz oraz Kierownik Posterunku Policji w Czarnej. Asp.sztab. Jerzy Labak przedstawił główne cele jakie zakłada sporządzenie mapy zagrożeń na podległym terenie.
5 lutego odbyło się spotkanie Miejskiego Zespołu d/s Bezpieczeństwa Publicznego w Dębicy. Podczas dyskusji głos zabrał zastępca naczelnika dębickiego Wydziału Prewencji asp.sztab. Sylwester Zduńczyk. Zastępca naczelnika przedstawił cele i zakres projektu tworzenia mapy zagrożeń. Uczestnicy spotkania wyrazili swoje opinie co do kategorii jakimi powinna kierować się powyższa mapa.
Wszystkich uczestników konsultacji społecznych poinformowano, że przekazane informacje oraz zgromadzony materiał, przyczynią się do efektywniejszego wdrożenia mapy zagrożeń na terenie całego kraju.