Wydarzenia

Policjanci wzięli udział w pikniku zorganizowanym dla dzieci z domów dziecka

Data publikacji 29.07.2019

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Dębicy 26 lipca wzięli udział w festynie dla wychowanków domów dziecka. Tematem spotkania zorganizowanego w ramach kampanii MSWiA "Kręci mnie bezpieczeństwo nad woda" oraz "Narkotyki i dopalacze zabijają". Działania te wpisują się w ramy "Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020".

W okresie wakacji bardzo często wypoczywamy nad wodą. Powinniśmy pamiętać o odpowiedzialnym zachowaniu, które pozwoli nam na bezpieczne spędzenie lata. Dębiccy policjanci w ubiegły piątek przypominali dzieciom z domów dziecka o zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą. W spotkaniu zorganizowanym przez Stowarzyszenie Klubu Wodnego "Przystań Pilzno", policjanci przeprowadzili akcje o charakterze informacyjno-edukacyjnym. Głównym tematem pogadanki z dziećmi były zagrożenia związane z tą formą letniego wypoczynku, w szczególności bezpieczeństwa nad akwenami.

Na początku festynu policjanci zaprosili wszystkich kierowców quadów i motocykli oraz sterników jednostek pływajacych do badania alkomatem. Każde z przeprowadzonego badania, miało nagatywny wynik. Działanie to spotkało się z dużą aprobatą samych badanych, a w szczególności organizatora imprezy. Policjanci przekazali wszystkim uczestnikom festynu ulotki zawierające najważniejsze zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą.

W spotkaniu wzięli udział wychowankowie domów dziecka z Dębicy, Żyznowa, Strzyżowa, Tarnowa, Stalowej Woli, Rzeszowa, Pilzna oraz z miejscowości Równe. Z opiekunami z domów dziecka policjanci rozmawiali o zagrożeniach związanych z narkotykami i dopalaczami. Funkcjonariusze rozdali ulotki zawierające opis objawów mogących świadczyć o zażyciu narkotyku lub dopalacza. Poinformowali również o możliwości wykorzystania w pracy z podopiecznymi spotu filmowego "Szkoda Ciebie na takie patoklimaty".

Ponadto uczestnicy mieli okazję zapoznać się ze sprzętem i wyposażeniem policyjnym. Podczas całego pikniku policjanci promowali również  "Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa". 

Powrót na górę strony