Tymczasowy areszt dla mieszkańca Dębicy - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

  • informacje dla nieslyszacych

Wydarzenia

Tymczasowy areszt dla mieszkańca Dębicy

Data publikacji 31.07.2020

Funkcjonariusze zatrzymali mieszkańca Dębicy podejrzanego o posiadanie narkotyków. W wynajmowanym przez mężczyznę mieszkaniu funkcjonariusze zabezpieczyli ponad pół kilograma niedozwolonych substancji. Prokurator przedstawił 23-latkowi zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Decyzją sądu najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie.

We wtorek, na jednej z ulic w centrum Dębicy, policjanci wylegitymowali dwóch rowerzystów. Przy jednym z mężczyzn funkcjonariusze ujawnili środki odurzające w postaci marihuany i mefedronu. Policjanci podjęli decyzję o przeszukaniu miejsca zamieszkania 23-letniego mieszkańca Dębicy.

Podczas interwencji, w wynajmowanym przez mężczyznę mieszkaniu, znaleziono ponad 0,5 kilograma marihuany. Policjanci zabezpieczyli w mieszkaniu również znaczną ilość gotówki. 23-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Badania potwierdziły, że zabezpieczone substancje to - 513 g marihuany oraz 0,39 g mefedronu.

Wczoraj Sąd Rejonowy w Dębicy, na wniosek prokuratora, podjął decyzję o zastosowaniu wobec mężczyzny aresztu tymczasowego na okres 2 miesięcy.   

Zgodnie z kodeksem karnym za popełnione przestepstwo grozi mu kara pozbawienia wolności do 10 lat.

 

Powrót na górę strony