Nietrzeźwy kierowca spowodował kolizję - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

  • informacje dla nieslyszacych

Wydarzenia

Nietrzeźwy kierowca spowodował kolizję

Data publikacji 14.09.2020

Odpowiednia postawa świadków, przyczyniła się do zatrzymania pijanego kierowcy volkswagena. Mężczyzna spowodował kolizję, nie posiadał prawa jazdy, a samochód którym uderzył w znak drogowy nie należał do niego. 27-latek miał ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

W niedzielę przed godz. 2 w nocy, oficer dyżurny otrzymał informację o kolizji, do jakiej doszło na ulicy Stefana Batorego w Dębicy. Skierowany na miejsce patrol, potwierdził zgłoszenie. Za kierownicą uszkodzonego volkswagena siedział 27-letni mężczyzna pochodzący z Warszawy, a obecnie przebywający w Dębicy. Kierujący znajdował się pod widocznym wpływem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 1,6 promila alkoholu w jego organizmie.

Jak wynikało z relacji świadków, kierujący volkswagenem uderzył w znak drogowy i kilkukrotnie próbował go pokonać. W trakcie wyjaśniania okoliczności ustalono, że samochód nie należy do kierującego i nie posiada on uprawnień do kierowania. 27-latek wsiadł do otwartego auta, w którym były kluczyki i odjechał.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Odpowie za krótkotrwałe użycie pojazdu mechanicznego, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz kierowanie pojazdem pomimo braku uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. O jego przyszłości zadecyduje sąd.

Apelujemy do wszystkich o to, aby nie wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu. Jeżeli jesteśmy świadkami takiego zachowania, reagujmy. Od naszej postawy może zależeć czyjeś życie.

 

Powrót na górę strony