Wydarzenia

Potrącenie pieszej na przejściu w Jarosławiu

Data publikacji 09.10.2020

Policjanci z jarosławskiej komendy wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego z udziałem osoby pieszej. 48-letni kierowca audi potrącił kobietę przechodzącą przez przejście dla pieszych. Poszkodowana 58-latka trafiła do szpitala. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

W środę o godz. 19.30, oficer dyżurny jarosławskiej komendy otrzymał zgłoszenie o potrąceniu pieszej. Do zdarzenia doszło w Jarosławiu na ul. Pełkińskiej. Na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że kierujący audi, 48-letni mieszkaniec gminy Pawłosiów, nie ustąpił pierwszeństwa kobiecie, która prowadząc rower, przechodziła przez przejście. W wyniku potrącenia, ranna 58-letnia mieszkanka Jarosławia została przewieziona do szpitala.

Uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi. Teraz funkcjonariusze szczegółowo wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

Przypominamy, że znak D-6 „przejście dla pieszych” zobowiązuje kierowcę do zwolnienia i zachowania szczególnej ostrożności. Apel o ostrożność i rozwagę kierujemy również do pieszych, by nie wchodzili bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd. Nawet na przejściu dla pieszych, należy upewnić się, czy kierujący zdąży wyhamować. Oczywiście to pieszy ma pierwszeństwo, ale kierujmy się zawsze zasadą ograniczonego zaufania do innych uczestników ruchu.

Powrót na górę strony