Tragiczny wypadek w Makowisku - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

  • informacje dla nieslyszacych

Wydarzenia

Tragiczny wypadek w Makowisku

Data publikacji 26.10.2020

Policjanci z jarosławskiej komendy pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w Makowisku. Jak wstępnie ustalono, 18-letni mieszkaniec powiatu jarosławskiego, kierujący mercedesem, prawdopodobnie jadąc z nadmierną prędkością, stracił panowanie nad pojazdem i na łuku drogi zjechał do przydrożnego rowu i dachował. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniosła 16-letnia pasażerka tego pojazdu. Apelujemy o szczególną ostrożność podczas jazdy, aby na naszych drogach nie dochodziło do niepotrzebnych tragedii.

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło wczoraj w Makowisku przed godz. 22, na drodze wojewódzkiej nr 865 relacji Jarosław-Lubaczów.

Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że kierujący mercedesem, 18-letni mieszkaniec powiatu jarosławskiego, prawdopodobnie jadąc z nadmierną prędkością, nie opanował pojazdu i na łuku drogi, zjechał do przydrożnego rowu, gdzie dachował. Samochodem podróżowało troje pasażerów. Niestety w wyniku zdarzenia zginęła 16-letnia mieszkanka powiatu jarosławskiego. Kierujący oraz dwóch pasażerów w wieku 17 lat, nie odnieśli obrażeń.

Na miejscu zdarzenia policjanci pod nadzorem prokuratora przeprowadzili czynności procesowe, mające na celu ustalenie dokładnych okoliczności tego wypadku. Droga w tym, miejscu była nieprzejezdna.

Policjanci apelują do kierowców o szczególną ostrożność podczas jazdy. Niedostosowanie prędkości do warunków drogowych, nadmierna prędkość czy prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu, to wciąż najczęstsze przyczyny zdarzeń drogowych. Kierowco zwolnij, zachowaj maksimum ostrożności, aby na naszych drogach nie dochodziło do niepotrzebnych tragedii.   

  • Miejsce wypadku drogowego- łuk drogi. W tle widoczne pojazdy z włączonymi sygnalizatorami świetlnymi.
    Fot. KPP Jarosław
  • Samochód który dachował w przydrożnym rowie . Pojazd posiada widoczne uszkodzenia.
    Fot. KPP Jarosław
  • Miejsce wypadku drogowego. Na fotografii widoczny pojazd na dachu. W tle ambulans.
    Fot. KPP Jarosław
Powrót na górę strony