Wydarzenia

Policjanci zabezpieczali niewybuchy w Laszkach

Data publikacji 17.11.2020

Policjanci zabezpieczali miejsce odnalezienia niewybuchów w Laszkach. Pocisk artyleryjski, dwa granaty oraz dwa zapalniki, wykopał mężczyzna wykonujący prace ziemne związane z przyłączem do instalacji wodociągowej. Policyjny pirotechnik przeprowadził rozpoznanie minersko-pirotechniczne, a dyżurny zawiadomił saperów z Rzeszowa.

Wczoraj w Laszkach policjanci zabezpieczali miejsce odnalezienia niewybuchów. Rano mężczyzna, prowadzący prace ziemne związane z przyłączem do instalacji wodociągowej, ujawnił pociski. Dyżurny jarosławskiej komendy skierował na miejsce policyjnego pirotechnika. Po rozpoznaniu minersko-pirotechnicznym miejsce to zabezpieczali funkcjonariusze komisariatu policji w Radymnie. Z ustaleń wynikało, że ujawnione niewybuchy to pocisk artyleryjski, granat moździerzowy, granat ręczny oraz dwie sztuki zapalników produkcji niemieckiej, pochodzące z czasów II wojny światowej.

Wezwani na miejsce saperzy z 21 Batalionu Dowodzenia w Rzeszowie sprawdzili teren i usunęli niewybuchy.

Na terenie powiatu jarosławskiego regularnie ujawniane są różnego rodzaju niewybuchy, najczęściej pochodzące z okresu II wojny światowej. Pomimo, że są skorodowane i na pozór niegroźne, w rzeczywistości mogą być nadal niebezpieczne. Dlatego też apelujemy o rozwagę i ostrożność w przypadku odnalezienia takich przedmiotów. Nie ruszajmy ich. O takim znalezisku należy od razu powiadomić policję.

 

 

 

  • Skorodowane granaty i zapalniki pochodzące z czasów II wojny światowej
    Fot. KPP Jarosław
  • Skorodowany pocisk artyleryjski
    Fot. KPP Jarosław
Powrót na górę strony