Wydarzenia

Kompletnie pijany kierowca tira wjechał w bariery energochłonne

Data publikacji 05.02.2021

Policjanci jarosławskiej komendy zatrzymali kompletnie pijanego kierowcę tira, który na autostradzie A4, wjechał w bariery energochłonne. Jak się okazało, 45-letni obywatel Ukrainy wsiadł za kierownicę ciężarowego volvo mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Teraz za popełnione przestępstwo mężczyźnie może grozić nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj, około godz. 12.30, dyżurny jarosławskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że na autostradzie A4 w okolicy MOP Zamiechów, ciężarowe volvo z naczepą wjechało w bariery energochłonne. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, zastali kierującego w pojeździe. Mężczyzna miał opartą głowę na kierownicy. Po otwarciu przez funkcjonariuszy drzwi kabiny, kierowca obudził się i oświadczył, że jedzie do Niemiec z towarem.

Mundurowi wyczuli od mężczyzny alkohol, dlatego też poddali go badaniu. Okazało się, że był kompletnie pijany. Badanie wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie kierowcy.

45-letni obywatel Ukrainy trafił do policyjnego aresztu.

Za swoje zachowanie odpowie teraz przed sądem. Za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony