Wydarzenia

Tragiczny wypadek autokaru w na autostradzie A4 w Lutkowie

Data publikacji 06.03.2021

Przed północą na autostradzie A4 w Lutkowie w powiecie jarosławskim, autobus wiozący obywateli Ukrainy zjechał z drogi, wjechał w bariery zabezpieczające a następnie przełamując zabezpieczenie zsunął się z nasypu do rowu. Autokarem podróżowało 57 osób, 5 zginęło na miejscu. Pozostali poszkodowani zostali przewiezieni do szpitali.

Wczoraj, przed północą policjanci zostali powiadomieni o wypadku autokaru na autostradzie A4 w Lutkowie, w powiecie jarosławskim. Ze wstępnych ustaleń wynika, że autokarem podróżowali obywatele Ukrainy. Kierowca autobusu z nieznanych przyczyn zjechał z drogi, wjechał w bariery zabezpieczające a następnie przełamując zabezpieczenia zsunął się z nasypu do rowu. Pojazd przewrócił się na bok.

Autokarem podróżowało 57 osób, w tym dwóch kierowców. Na miejscu zginęło 5 osób – pasażerów autobusu. 40 rannych przewieziono do szpitali w Rzeszowie, Przemyślu, Jarosławiu, Przeworsku, Lubaczowie i Rudnej Małej. Pozostałe osoby, które nie odniosły obrażeń  znajdują się w jednym z internatów na terenie Jarosławia. Policjanci ustalili, że kierowca autobusu był trzeźwy.

Na miejscu pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci, strażacy oraz służby ratownicze. Grupa dochodzeniowo-śledcza prowadziła oględziny i zabezpieczała ślady.

Informacji o osobach poszkodowanych w wypadku udziela Komenda Powiatowa Policji w Jarosławiu - nr tel. 47 8241 311.

  • Miejsce wypadku drogowego. Na pierwszym planie szary samochód z niebieskimi światłami, stojący na pasie ruchu. W tle policjanci w kamizelkach odblaskowych pracujący przy rozbitym autokarze. Obok wozy strażackie.
    Fot. KPP Jarosław
  • Wypadek autokaru na autostradzie A4. Pora nocna. Na pasie ruchu autostrady stoją wozy strażackie oraz strażacki dźwig. Na środku widać uszkodzony czerwony autokar i stojących obok policjantów. Na pierwszym planie rów, w którym widać leżące bagaże.
    Fot. KPP Jarosław
  • Wypadek autokaru w miejscowości Lutków na autostradzie A4. Pora nocna. Na środku widoczny uszkodzony autokar (widok od przodu), stojący na pasie ruchu autostrady. Po prawej stronie oraz z tyły w tle wozy strażackie. W tle policjanci i służby ratownicze.
    Fot. KPP Jarosław
Powrót na górę strony