Wydarzenia

Tragiczny wypadek autokaru na autostradzie A4 przy zjeździe na MOP Kaszyce

Data publikacji 22.03.2021

Na autostradzie A4, przy zjeździe na MOP Kaszyce w powiecie jarosławskim, autobus wiozący obywateli Ukrainy zjechał z drogi, wjechał w bariery energochłonne, a następnie przełamując zabezpieczenie wjechał do rowu. Autokarem podróżowało 10 osób, 1 zginęła na miejscu. 5 poszkodowanych zostało przewiezionych do szpitali w Przemyślu, Przeworsku i w Lubaczowie.

Wczoraj przed godz. 23, policjanci zostali powiadomieni o wypadku autokaru na autostradzie A4, przy zjeździe na MOP Kaszyce, w powiecie jarosławskim. Ze wstępnych ustaleń wynika, że autokarem podróżowali obywatele Ukrainy. Był to kursowy autokar relacji Wrocław - Czerniowce. Kierowca autobusu zjechał nagle z drogi, wjechał w bariery energochłonne, a następnie przełamując zabezpieczenia wjechał do rowu i uderzył w skarpę.

Autokarem podróżowało 10 osób, w tym dwóch kierowców. W wypadku zginęła 1 osoba - kierowca zmiennik. 5 rannych przewieziono do szpitali w  Przemyślu, Przeworsku i Lubaczowie. Pozostałe osoby, które nie odniosły obrażeń,  zostały przewiezione do bursy szkolnej na terenie Jarosławia. Policjanci ustalili, że kierujący autobusem, 23-letni obywatel Ukrainy, był trzeźwy.

Na miejscu pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci, grupa dochodzeniowo śledcza prowadziła oględziny i zabezpieczyła ślady. Ruch na tym odcinku autostrady w kierunku Korczowej odbywa się jednym pasem.

 

  • Miejsce zdarzenia - wypadek autokaru. na miejscu pracują służby ratownicze.
    Fot. KPP Jarosław
  • Miejsce wypadku drogowego z udziałem autokaru
    Fot. KPP Jarosław
  • miejsce zdarzenia drogowego, autokar w rowie
    Fot. KPP Jarosław
Powrót na górę strony