Wydarzenia

Wypadek z udziałem motocyklisty w Mokrej

Data publikacji 26.04.2021

Funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadku drogowego, do którego doszło w piątek w Mokrej, na drodze wojewódzkiej nr 880. Kierujący mercedesem, włączając się do ruchu, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu motocyklem. Kierujący jednośladem z obrażeniami został przewieziony do szpitala. Policjanci apelują do kierowców o ostrożną jazdę.

Do wypadku doszło w piątek po godz. 19 w Mokrej, na drodze wojewódzkiej nr 880. Na miejscu pracowali policjanci z jarosławskiej komendy. Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że kierujący mercedesem vito, 23-letni mieszkaniec gminy Roźwienica, w czasie włączania się do ruchu, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu motocyklem marki Honda, w wyniku czego doprowadził do zderzenia pojazdów.

W wyniku tego zdarzenia ranny został 23-letni mieszkaniec gminy Chłopice kierujący jednośladem, który z obrażeniami został przewieziony do szpitala. Badanie wykazało, że kierujący pojazdami byli trzeźwi.

Droga w miejscu wypadku była zablokowana. Policjanci kierowali uczestników ruchu na objazdy.

Policjanci wykonali oględziny i sporządzili dokumentację niezbędną do wyjaśnienia wszelkich okoliczności tego zdarzenia.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o szczególną ostrożność. Kierujących pojazdami prosimy o rozważną jazdę, stosowanie się do znaków drogowych, a także dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Powrót na górę strony