Wydarzenia

Dzięki policjantkom spełniło się marzenie 5-letniej Wiktorii

Data publikacji 06.08.2021

Jarosławskie policjantki odwiedziła wczoraj 5-letnia mieszkanka gminy Chłopice ze swoim tatą. Wiktoria, to bardzo radosna dziewczynka, której marzeniem było spotkać się z policjantką i z nią porozmawiać. Podczas odwiedzin funkcjonariuszka opowiedziała dziewczynce o tajnikach swojej pracy oraz pokazała sprzęt, jakim na co dzień dysponują stróże prawa. Po zakończonej wizycie Wiktoria oświadczyła, że na pewno zostanie policjantką - i to już niedługo.

Mł. asp. Agnieszka Stysiał spełniła wczoraj marzenie 5-letniej Wiktorii - małej „policjantki”. Do oficera dyżurnego przyszła dziewczynka z tatą i zapytała, czy może spotkać się z policjantką i z nią porozmawiać. Wiktoria na głowie miała założoną czapkę z napisem Policja, a w rękach trzymała dwa bukieciki polnych kwiatów. Na widok policjantek jej buzia rozpromieniła się. Od raz podeszła i wręczyła kwiatki funkcjonariuszkom.

Dziewczynka była bardzo zainteresowana pracą policjantek, miała możliwość zobaczyć z bliska, jak wygląda ich codzienna służba. Podczas zwiedzania komendy zajrzała między innymi do niebieskiego pokoju. Dowiedziała się do czego służy to pomieszczenie i kto może w nim przebywać. Wielką frajdę sprawiła jej możliwość obejrzenia policyjnego radiowozu, w którym włączone zostały sygnały świetlno-dźwiękowe. Była bardzo dumna, że mogła usiąść za kierownicą policyjnego pojazdu, a jej „partnerem w służbie” był umundurowany policjant.  

W rozmowie z policjantkami tata dziewczynki powiedział, że Wiktoria od grudnia ubiegłego roku nie rozstaje się z czapką, na której widnieje napis Policja, a jej wielkim marzeniem było spotkanie z policjantką i rozmową z nią. Przejeżdżając dzisiaj przed budynkiem komendy, córka bardzo prosiła, żeby choć na chwilę podjechali, by mogła zobaczyć policjantkę. Wiktoria z uśmiechem na twarzy zapewniła funkcjonariuszki, że na pewno zostanie policjantką - i to już niedługo.

Szczęście wymalowane na twarzy dziewczynki, dało nam wiele radości i satysfakcji, że mogłyśmy spełnić jej marzenie. Na zakończenie spotkania "mała policjantka” otrzymała od funkcjonariuszki upominek – pluszowego policyjnego misia, który będzie jej przypominał o bezpieczeństwie i miło spędzonych chwilach.

 

 • Mała dziewczynka ze swoim tatą w holu komendy. Obok nich stoi policjantka.
  Fot. KPP Jarosław
 • Policjantka z dziewczynką w Niebieskim pokoju. Dziewczynka ma założoną na głowie czapkę z napisem Policja.
  Fot. KPP Jarosław
 • Uśmiechnięta dziewczynka za kierownicą radiowozu.
  Fot. KPP Jarosław
 • Policjantka z dziewczynką przy radiowozie
  Fot. KPP Jarosław
 • Dziewczynka z policyjną maskotką.
  Fot. KPP Jarosław
 • Zdjęcie policjantki, dziewczynki i jej taty.
  Fot. KPP Jarosław
Powrót na górę strony