Wydarzenia

Działania "Bezpieczna droga do szkoły"

Data publikacji 01.09.2021

Dzisiaj rozpoczyna się rok szkolny. Jarosławscy policjanci prowadzą działania „Bezpieczna droga do szkoły”. W pobliżu placówek oświatowych na terenie powiatu jarosławskiego pojawiają się policyjne patrole. Funkcjonariusze dbają o to, aby najmłodsi czuli się bezpiecznie. Przypominają dzieciom, o zasadach prawidłowego poruszania się po drogach, a szczególnie przechodzenia przez jezdnię.

Po letnim wypoczynku, uczniowie wracają dzisiaj do szkół. W tym czasie rusza też ogólnopolska akcja prewencyjna „Bezpieczna droga do szkoły”. Aby powrót dzieci był bezpieczny, policjanci ruchu drogowego w najbliższych dniach, będą pilnować bezpieczeństwa pieszych i kierowców szczególnie w rejonach szkół.

Pomogą najmłodszym uczniom w przechodzeniu przez przejście dla pieszych i będą tłumaczyć zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Szczególnym nadzorem mundurowi obejmą placówki, w rejonie których jest największe natężenie ruchu.

Apelujemy do kierujących, by zwracali szczególną uwagę na dzieci, które w rejonach szkół przechodzą przez jezdnię. Pamiętajmy, by zwolnić, zatrzymać się i umożliwić przejście oczekującym dzieciom.

 • Policjant przeprowadza trójkę dzieci przez przejście dla pieszych.
  Fot. KPP Jarosław
 • Uśmiechnięte dzieci w radiowozie
  Fot. KPP Jarosław
 • Policjant przy radiowozie. Obok niego stoją dwie kobiety z dziećmi.
  Fot. KPP Jarosław
 • Policjant na przejściu dla pieszych, pomaga dziewczynce i kobiecie bezpiecznie przejść na drugą stronę
  Fot. KPP Jarosław
 • Funkcjonariusz przeprowadza chłopca przez przejście dla pieszych
  Fot. KPP Jarosław
 • policjant z dzieckiem przechodzący przez ulicę
Powrót na górę strony