Wydarzenia

21-letni graficiarz usłyszał zarzuty

Data publikacji 09.09.2021

Policjanci ujawnili na 8 budynkach świeżo namalowane graffiti. Szybko zatrzymali 14 kibiców jarosławskiego klubu, którzy mogli mieć z tym związek. Śledczy ustalili, że odpowiedzialnym za ten czyn jest jeden z zatrzymanych. 21-letni mieszkaniec Jarosławia usłyszał zarzuty. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

W miniony poniedziałek, po godz. 21, policjanci uzyskali informację, że w Radymnie, na osiedlu Jagiełły, ma przebywać grupa osób, prawdopodobnie kibiców jarosławskiego klubu. Funkcjonariusze w trakcie patrolowania osiedla, na 8 budynkach, zauważyli świeżo namalowane graffiti, z symbolami związanymi z klubem sportowym.

Policjanci z komisariatu w Radymnie natychmiast podjęli działania, mające na celu ustalenie sprawców tej dewastacji. W rejonie jednego z budynków na terenie Radymna, zauważyli trzy samochody jadące w kolumnie. W trakcie podjętej kontroli drogowej ustalono, że jadący w nich mężczyźni pochodzą z kręgu kibiców jarosławskiej drużyny.

Na miejsce zostali skierowani także policjanci z Jarosławia. Funkcjonariusze, w trakcie wspólnych działań, zatrzymali 14 mężczyzn. 12 z nich trafiło do policyjnego aresztu, a 2 nieletnich zostało przekazanych rodzicom.

Policjanci przeprowadzili oględziny uszkodzonych budynków. Powstałe straty zostały oszacowane na 4 tys. zł. na szkodę Spółdzielni Mieszkaniowej w Radymnie.

W toku wykonywanych czynności, policjanci ustalili, że sprawcą uszkodzenia elewacji budynków jest jeden z zatrzymanych, 21-letni mieszkaniec Jarosławia. Mężczyzna usłyszał już zarzut dotyczący uszkodzenia mienia. Przyznał się do zarzucanego mu czynu. Za uszkodzenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.   

Sprawa ma charakter rozwojowy.

  • Uszkodzona elewacja budynku - napisy o treści JKS i 1938
    Fot. KPP Jarosław
  • Napis na elewacji o treści 1938
    Fot. KPP Jarosław
  • Uszkodzony budynek poprzez naniesienie napisu na elewacji o treści Świrlandia 1938
    Fot. KPP Jarosław
Powrót na górę strony