Wydarzenia

Policyjne działania „Znicz” jeszcze trwają

Data publikacji 02.11.2021

Działania prewencyjno-kontrolne „Znicz” rozpoczęły się 29 października, a zakończą się dzisiaj 2 listopada, w godzinach popołudniowych. W czasie weekendu funkcjonariusze czuwali nad bezpieczeństwem w rejonach cmentarzy. Aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim podróżującym, policjanci nadal pełnią służbę na głównych ciągach komunikacyjnych. Do tej pory na drogach powiatu jarosławskiego doszło do jednego wypadku drogowego oraz do 10 niegroźnych kolizji.

Do wypadku doszło 30 października br. około godz. 18.30 w Sośnicy. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia, kierujący volkswagenem, 31-letni mieszkaniec gminy Radymno, najechał na mężczyznę idącego jezdnią, w przeciwnym kierunku. W wyniku zdarzenia, 37-letni pieszy, mieszkaniec gminy Radymno, z obrażeniami został przewieziony do szpitala. Kierujący volkswagenem był trzeźwy. Policjanci ustalili, że pieszy poruszał się po jezdni, nie używając elementów odblaskowych, w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu. Dokładne okoliczności i przyczyny tego zdarzenia wyjaśniane są przez funkcjonariuszy z komisariatu policji w Radymnie.

W czasie działań, do chwili obecnej, na drogach powiatu jarosławskiego odnotowano 10 niegroźnych kolizji. Mundurowi podczas kontroli sprawdzają również stan trzeźwości kierujących pojazdami. Jak do tej pory wyeliminowali jednego nietrzeźwego kierowcę. Nietrzeźwy kierujący volkswagenem wpadł w ręce policjantów 30 października br. przed godz. 17 w Więckowicach. 29-letni mieszkaniec gminy Roźwienica, zatrzymany przez funkcjonariuszy z komisariatu policji w Pruchniku do kontroli drogowej, kierował volkswagenem mając blisko 2,66 promila alkoholu w organizmie. Pojazd, którym się poruszał nie posiadał ważnych badań technicznych. Teraz za swoje postępowanie 29-latek odpowie przed sądem.

Działania prewencyjno-kontrolne jeszcze trwają. Policjanci apelują do wszystkich, zarówno do kierowców, rowerzystów, jak i pieszych, o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagę.

Powrót na górę strony