Wydarzenia

Motocyklista zderzył się z sarną

Data publikacji 12.11.2021

Policjanci z komisariatu w Pruchniku wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj na drodze powiatowej w Jodłówce. Kierujący motocyklem zderzył się z sarną przebiegającą przez jezdnię. 40-latek kierujący hondą z obrażeniami trafił do szpitala. Sarna nie przeżyła zderzenia.

Funkcjonariusze z komisariatu w Pruchniku wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj po godz. 14 na drodze powiatowej nr 1777R w Jodłówce.

Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący motocyklem honda, uderzył w przebiegającą przez jezdnię sarnę, stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do przydrożnego rowu. 40-letni mieszkaniec Jarosławia kierujący jednośladem, z obrażeniami został przetransportowany do szpitala. Badanie wykazało, że mężczyzna był trzeźwy. Sarna nie przeżyła zderzenia z motocyklem.

Policja apeluje o zachowanie ostrożności na zalesionych odcinkach dróg lub tam, gdzie pobocza porośnięte są wysoką trawą, co utrudnia widoczność. Dzikie zwierzęta są najbardziej aktywne o zmierzchu i o świecie, kiedy spędzają czas na żerowaniu. Zwracajmy wówczas baczną uwagę na pobocza. Jeśli zobaczysz przebiegające przez drogę zwierzę, bądź czujny, zwolnij i jedź ostrożnie. Pamiętaj, że sarny, jelenie i dziki żyją w stadach i za pojedynczym osobnikiem mogą podążać kolejne. Zwracaj uwagę na znaki, dostosuj prędkość do panujących warunków.

 

Powrót na górę strony