Wydarzenia

Zasnął za kierownicą i uderzył w drzewo

Data publikacji 22.11.2021

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w sobotę w Wierzbnej. 50-latek podczas prowadzenia volvo, najprawdopodobniej zasnął za kierownicą, zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Mężczyzna z obrażeniami trafił do szpitala. Policjanci ustalili, że kierujący był trzeźwy.

W sobotę około godz. 7, w Wierzbnej, doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Policjanci interweniujący na miejscu ustalili, że 50-letni mieszkaniec Jarosławia, kierując volvo, stracił panowanie nad pojazdem, wjechał do przydrożnego rowu, następnie zjechał na pole orne, gdzie uderzył w przydrożne drzewo. Kierowca z obrażeniami został przewieziony do szpitala. Policjanci ustalili, że najprawdopodobniej przyczyną utraty panowania nad samochodem był fakt, że mężczyzna zasnął za kierownicą, wracając z nocnej zmiany. Kierujący jechał sam, był trzeźwy.

Policjanci przypominają, że zmęczony kierowca prowadzi pojazd podobnie do kierowcy będącego pod wpływem alkoholu czy narkotyków. Jeśli czujemy, że prowadząc pojazd zaczynamy mieć trudności z koncentracją i skupieniem uwagi, często ziewamy i przecieramy oczy, a powieki robią się coraz cięższe, należy zatrzymać pojazd w bezpiecznym miejscu i odpocząć.         

Apelujemy do wszystkich kierowców o rozważną i rozsądną jazdę. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo nasze i innych uczestników ruchu drogowego, zależy w dużej mierze od nas samych.                                                                                                               

 

  • Miejsce wypadku drogowego. Pojazd przodem wjechał w drzewo. W tle widoczny na jezdni radiowóz
    Fot. KPP Jarosław
  • Samochód przodem wjechał w drzewo. Uszkodzona maska i szyba pojazdu.
    Fot. KPP Jarosław
  • Drzewo za którym widoczny jest samochód. Pojazd posiada uszkodzenia przedniej części.
    Fot. KPP Jarosław
Powrót na górę strony