Wydarzenia

32-latek okradł sklep

Data publikacji 30.11.2021

Jarosławscy policjanci zostali powiadomieni przez ochronę sklepu o ujęciu sprawcy kradzieży artykułów spożywczych i przemysłowych. 32-latek opuścił sklep drzwiami wejściowymi, nie płacąc za towar. Mężczyzna usłyszał zarzuty w tej sprawie. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu, dyżurny jarosławskiej komendy otrzymał zgłoszenie od pracownika ochrony jednego z marketów na terenie miasta, o ujęciu sprawcy kradzieży sklepowej. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci. Funkcjonariusze ustalili, że 32-letni mieszkaniec gminy Adamówka, włożył do wózka artykuły spożywcze i przemysłowe, a następnie podszedł do drzwi wejściowych. Omijając linię kas, oczekiwał na moment wejścia do sklepu klienta, aby drzwi otworzyły się automatycznie. Po tym, jak do drzwi wejściowych zbliżył się klient, 32-latek wraz z towarem opuścił sklep, udając się na parking. Pracownik ochrony, który obserwował jego zachowanie, ujął go na parkingu i o całym zajściu powiadomił policję. Jak się okazało, mężczyzna w trakcie robienia zakupów nie miał założonej maseczki zasłaniającej usta i nos, co zarejestrował sklepowy monitoring.

Funkcjonariusze przewieźli 32-latka do jarosławskiej komendy. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kradzieży. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Powrót na górę strony