Wydarzenia

7-latek pod opieką pijanych rodziców

Data publikacji 29.06.2022

Policjanci z komisariatu w Radymnie interweniowali w jednym z mieszkań na terenie gminy Laszki. Stróże prawa otrzymali zgłoszenie o pijanych rodzicach, którzy mieli pod opieką 7-letniego syna. Jak się okazało kobieta miała blisko 4 promile, a jej mąż blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Dziecko zostało przekazane pod opiekę babci do czasu wytrzeźwienia rodziców.

Wczoraj po godz.12, policjanci z komisariatu w Radymnie otrzymali zgłoszenie, że w jednej z miejscowości na terenie gminy Laszki, dwoje najprawdopodobniej nietrzeźwych rodziców opiekuje się swoim dzieckiem.

Na miejscu funkcjonariusze zastali pracownice Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Laszkach, które przyjechały do rodziny na kontrolę. To kobiety powiadomiły policjantów o niewłaściwym sprawowaniu opieki rodziców nad ich 7-letnim synem. W czasie rozmowy wyczuły od pary alkohol. Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość rodziców. Okazało się, że obydwoje byli pijani. 37-latka miała blisko 4 promile, natomiast jej mąż miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie.  

7-letnie dziecko zostało przekazane pod opiekę babci, a o zdarzeniu został poinformowany sąd rodzinny.

Policjanci apelują, aby osoby będące świadkami krzywdy, jaka dzieje się dziecku, reagowały. Jeden telefon-nawet anonimowy- wykonany pod numer alarmowy 112, może realnie przyczynić się do poprawy sytuacji, w jakiej znajduje się maluch, a nawet ocalić jego życie i zdrowie.

 

Powrót na górę strony