Wydarzenia

Dwie nastolatki odpowiedzą za kradzież kosmetyków w drogerii

Data publikacji 21.09.2022

Jarosławscy policjanci interweniowali w jednej z galerii handlowych na terenie miasta. Powodem interwencji była kradzież kosmetyków w drogerii przez dwie nastolatki. 14 i 15-latka zostały ujęte przez pracownika sklepu. Nieletni muszą wiedzieć, że im również grożą konsekwencje popełnionych czynów zabronionych.

Młodzi ludzie często sądzą, że są bezkarni, a cała odpowiedzialność za ich czyny spada na ich rodziców. Dlatego przestrzegamy, że takie myślenie jest błędne.

O konsekwencjach swojego postępowania będą się mogły przekonać dwie nastolatki, wobec których wczoraj interweniowali jarosławscy policjanci. Funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży w drogerii, znajdującej się w jednej z galerii na terenie Jarosławia. Na miejscu zgłaszająca wskazała mundurowym niastolatki podejrzewane o kradzież. Okazały się nimi 15-letnia mieszkanka Jarosławia oraz 14-letnia mieszkanka gminy Radymno. Dziewczyny nie spodziewały się, że zostaną ujęte przez pracownika sklepu. Znaleziono przy nich korektory oraz pomady do brwi.

Na miejsce zostali wezwani rodzice nastolatek. Materiały dotyczące kradzieży trafiły już do policjantów, którzy zadecydują o dalszych losach nieletnich. Przypominamy, że odpowiedzialność karną nieletnich w Polsce reguluje Ustawa z dnia 09 czerwca 2022 r. o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich, a także kodeks karny oraz kodeks rodzinny i opiekuńczy.

Apelujemy więc do dzieci i młodzieży o to, aby podczas zakupów nie łamali prawa, gdyż jak widać również niepełnoletnie osoby mogą ponosić odpowiedzialność za swoje czyny. Pomyślcie o swoich zachowaniach, bo każde złamanie prawa może być przeszkodą do wymarzonych zadań, jakie możecie wykonywać w przyszłości.

 

Powrót na górę strony