Wydarzenia

Dbamy o bezpieczeństwo przedszkolaków

Data publikacji 26.09.2022

Policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną odwiedziła przedszkolaki w Rudołowicach. Dzieci chętnie uczestniczyły w spotkaniu i zadawały wiele pytań, na które asp. Agnieszka Stysiał chętnie odpowiadała. Cel spotkania był jasny – zapoznanie najmłodszych uczestników ruchu drogowego z jego podstawowymi zasadami.

Asp. Agnieszka Stysiał, policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną w jarosławskiej komendzie, odwiedziła przedszkolaki w Rudołowicach. Spotkanie było doskonałą okazją do zapoznania najmłodszych z zasadami bezpieczeństwa. Policjantka rozmawiała z dziećmi o bezpiecznej drodze do przedszkola i z powrotem. Szczególną uwagę zwróciła na zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię i poruszania się po drodze w przypadku braku chodnika lub pobocza. Funkcjonariuszka uświadamiała dzieci o konieczności jeżdżenia w fotelikach z zapiętymi pasami, a także o zachowaniu ostrożności w kontaktach z osobami obcymi. Zachęcała również by korzystały z elementów odblaskowych. Podczas prelekcji, dzieci dowiedziały się także, jak postępować w przypadku spotkania na swojej drodze bezpańskiego psa.

Dzieci były bardzo skupione na słowach policjantki. Słuchały jej z bardzo dużym zainteresowaniem i wykazały się dużą wiedzą w zakresie bezpieczeństwa. Zadawały mnóstwo pytań, nie koniecznie związanych tylko z bezpieczeństwem, między innymi zapytały „czy policjantka może mieć męża?”. Funkcjonariuszka odpowiedziała na wszystkie pytania nurtujące najmłodszych.

Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci otrzymały opaski odblaskowe i kolorowanki.

 

Powrót na górę strony