Wydarzenia

Dzień Wszystkich Świętych - organizacja ruchu w powiecie jarosławskim

Data publikacji 26.10.2022

Od piątku 28 października, do środy 2 listopada, jarosławscy mundurowi będą czuwać nad bezpieczeństwem odwiedzających groby swoich bliskich. Policjanci apelują do kierowców i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do znaków i poleceń kierujących ruchem.

Podczas dnia Wszystkich Świętych spodziewane jest zwiększenie natężenia ruchu, szczególnie w rejonach cmentarzy i kościołów. W związku z tym mogą wystąpić problemy z parkowaniem samochodów, dlatego przypominamy o miejscach, w których można parkować:

Jarosław ul. Krakowska - Cmentarz „Nowy” - dostępny jest parking przed cmentarzem (kilkadziesiąt miejsc). Dopuszczalne będzie parkowanie po obu stronach jezdni na ul. Krakowskiej, wzdłuż szerokich poboczy (z wyjątkiem zatok autobusowych, dróg dojazdowych i chodników), na parkingu na terenie cmentarza (za murem, tam wyznaczono 4 miejsca dla osób niepełnosprawnych), a także na parkingach centrum handlowego i sklepu motoryzacyjnego na ul. Krakowskiej.

 • Jarosław ul. Jana Pawła II - Cmentarz „Stary” - pojazdy parkować można na parkingu przed cmentarzem (wejście główne, po lewej stronie) a także na jednokierunkowej ul. Kasprowicza (po lewej stronie). Nieopodal cmentarza znajduje się też parking przed Kościołem OO. Dominikanów i parking obok Kościoła OO. Reformatów jak też dwa parkingi przed Szkołami Podstawowymi na ul. Jana Pawła II.

Maleniska - pojazdy parkujemy na parkingu przed cmentarzem i na terenie cmentarza, a także na poboczu jezdni (od strony cmentarza). Po przeciwnej stronie jezdni obowiązuje zakaz parkowania. Wyznaczono miejsce parkingowe dla osoby niepełnosprawnej.

Munina - dostępne są parkingi przed cmentarzem i przed Kościołem.

Makowisko – parking przy cmentarzu.

Kidałowice – parking przed cmentarzem przy Kościele.

Wierzbna – parking przed cmentarzem i wzdłuż drogi powiatowej.

Wólka Pełkińska – możliwość zaparkowania na parkingu przy cmentarzu i na placu obok Kościoła.

Radymno Cmentarz przy ul. Budowlanych - parkujemy pojazdy na parkingu przy cmentarzu oraz obok Kościoła i zalewu ZEK. Wyznaczono miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych.

Radymno Cmentarz w przy ul. Mickiewicza - parking przy cmentarzu, wydzielono 1 miejsce parkingowe dla osoby niepełnosprawnej;

Święte – parking przy cmentarzu oraz miejsca parkingowe obok cmentarza.

Sośnica ul. Jana Pawła II  - możliwość parkowania na poboczu w rejonie cmentarza.

Łazy – parking przy cmentarzu.

Wietlin III i Wietlin Wieś – możliwość parkowania na poboczu przy cmentarzu oraz w rejonie cmentarza.

Chłopice – parking przy cmentarzu. Wyznaczono miejsce parkingowe dla osoby niepełnosprawnej.

Boratyn – parking przed cmentarzem oraz miejsca do parkowania za cmentarzem. Wyznaczone 1 miejsce parkingowe dla osoby niepełnosprawnej.

Dobkowice – parking przy cmentarzu. Wyznaczone 1 miejsce parkingowe dla osoby niepełnosprawnej.

Wiązownica (droga nr W870), po przeciwnej stronie cmentarza obowiązuje zakaz parkowania, pojazdy zaparkować można na parkingu przy cmentarzu a także na boisku klubu sportowego KS Wiązownica.  

Szówsko (droga W-870) - pojazdy można parkować na parkingu przed cmentarzem, przy drodze oraz obok cmentarza.  W Szówsku istnieje możliwość zaparkowania na parkingu przed szkołą; Wyznaczono 1 miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Po przeciwnej stronie cmentarza obowiązuje zakaz parkowania.

Surochów (droga powiatowa nr P1719R). Dostępne jest kilka miejsc parkingowych przed cmentarzem oraz po przeciwnej stronie cmentarza. Wyznaczono 2 miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Po przeciwnej stronie cmentarza obowiązuje zakaz parkowania.

Pruchnik (cmentarz przy drodze wojewódzkiej W-881) dostępne miejsca parkingowe po przeciwnej stronie cmentarza.  Na jezdni od strony cmentarza obowiązuje zakaz parkowania pojazdów. Parkować można po przeciwnej stronie na poboczu  lub na terenie stacji paliw, centrum handlowego i przy ul. Wałowej oraz przy Kościele.

Rokietnica parkowanie pojazdów przy cmentarzu oraz Kościele. Na poboczu obok cmentarza obowiązuje zakaz parkowania. Dostępne miejsca parkingowe na terenie Zespołu Szkół w Rokietnicy.

Rudołowice - wzdłuż cmentarza obowiązuje zakaz parkowania. Parkować pojazdy można na parkingu po przeciwnej stronie cmentarza oraz na uliczkach prowadzących do Kościoła i na parkingu przy Kościele i stadionie.

W rejonie wyżej wymienionych nekropolii funkcjonariusze kierować będą ruchem i wskazywać bezpieczne miejsca parkingowe. Prosimy o stosowanie się do poleceń policjantów, którzy na miejscu kierować będą ruchem!

Apelujemy aby piesi, którzy wybierają się na groby, szczególnie teraz, gdy jesień w pełni i szybko zapada zmrok, wyposażyli się w ważne dla naszego bezpieczeństwa elementy odblaskowe.

 

Powrót na górę strony