Wydarzenia

Świadkowie ujęli pijanego kierowcę mitsubishi

Data publikacji 31.10.2022

Ponad 3,5 promila alkoholu miał w organizmie kierujący mitsubishi, któremu dalszą jazdę udaremnił świadek. Wyciągnął mu kluczyki ze stacyjki i powiadomił policjantów. 45-latek jechał drogą wojewódzką nr 881 w Rokietnicy. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

W sobotę po godz. 17.30, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu otrzymał informację o nietrzeźwym kierowcy, który został ujęty przez świadka. W rejon Rokietnicy został skierowany patrol z komisariatu w Pruchniku. Na miejscu policjanci zastali dwóch mężczyzn. Z ich relacji wynikało, że kierujący mitsubishi jechał drogą wojewódzką nr 881 w Rokietnicy i jego sposób jazdy wskazywał na to, że może znajdować się pod wpływem alkoholu. Jeden z mężczyzn zajechał mu drogę, podbiegł do pojazdu i zabrał kierującemu kluczyk. Drugi, natychmiast powiadomił Policję.

Od kierowcy mitsubishi funkcjonariusze wyczuli alkohol. Dodatkowo mężczyzna nie mógł utrzymać równowagi i miał bełkotliwą mowę. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie 3,54 promila alkoholu.

45-letni mieszkaniec gminy Rokietnica, wkrótce usłyszy zarzuty. Kodeks karny za jazdę w stanie nietrzeźwości przewiduje do 2 lat pozbawienia wolności.

Dzięki wzorowej postawie świadków, którzy wykazali się czujnością i odpowiedzialnością, nietrzeźwy kierujący został wyeliminowany z ruchu. Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy, nawet anonimowo, może powiadomić najbliższą jednostkę Policji, o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.
 

 

Powrót na górę strony