Wydarzenia

Świadek ujął pijanego kierowcę

Data publikacji 30.11.2022

Zdecydowana postawa świadka pozwoliła zatrzymać mężczyznę podejrzanego o kierowanie audi w stanie nietrzeźwości. 44-latek miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

Wczoraj około godz.15.30, oficer dyżurny jarosławskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w Jarosławiu na ul. Zamkowej doszło do obywatelskiego ujęcia nietrzeźwego kierowcy audi. Funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce, ustalili, że świadek przejeżdżając przez Szówsko, zwrócił uwagę na audi, którego sposób jazdy wskazywał, że jego kierowca może znajdować się pod wpływem alkoholu. Mężczyzna kierował pojazdem od prawej krawędzi jezdni do lewej, nie zważając na przepisy ruchu drogowego. Postanowił jechać za nim. W Jarosławiu kierujący audi dynamicznie wykonał manewr skrętu w lewo, a następnie wjechał na teren przysklepowego parkingu. Kierujący wysiadł z pojazdu, zamknął go i próbował się oddalić, na co zareagował świadek utrudniając mężczyźnie wyjazd własnym pojazdem. Kierujący audi gdy to zobaczył, podszedł do świadka i zaczął krzyczeć w jego kierunku. Zgłaszający wyczuł od mężczyzny alkohol. W związku z tym o całym zdarzeniu natychmiast powiadomił Policję i nie pozwolił również na to, aby kierowca odjechał.

Mundurowi zbadali stan trzeźwości 44-letniego mieszkańca Jarosławia. Badanie alkomatem wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Mężcyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Usłyszał już zarzuty kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Za popełniony czyn grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

Pamiętajmy o tym, że nietrzeźwi kierujący stanowią niebezpieczeństwo dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Warto zaznaczyć, że każdy świadek przestępstwa ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Obywatelskie ujęcie to przywilej wynikajacy z treści art. 243 Kodeksu Postępowania Karnego. Ujętą ososbę należy niezwłocznie przekazać Policji.

Powrót na górę strony