Wydarzenia

Zderzenie pięciu aut w Korczowej

Data publikacji 12.12.2022

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj na autostradzie A4 w Korczowej. W wyniku zderzenia pięciu pojazdów, do szpitala trafiło pięć osób, w tym dwójka dzieci. Warunki drogowe są bardzo trudne. Apelujemy o zachowanie ostrożności i rozwagi.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godz. 15, na autostradzie A4 w Korczowej. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że 56-letni kierowca bmw nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w bariery energochłonne, a następnie w hyundaia, po czym ponownie uderzył w bariery. Jadący za bmw 55-letni kierowca audi także nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w tył stojącego hyundaia, a następnie w bmw. Hyundai został zepchnięty na prawy pas ruchu i uderzył w stojące tam volvo i kię.

W wyniku tego zdarzenia do szpitala trafiło troje pasażerów hyundaia - dwie kobiety w ciąży oraz 15-miesięczne dziecko. Jedna z kobiet była zakleszczona w aucie. Aby ją wydostać, konieczne było użycie narzędzi hydraulicznych. Do szpitala zostali przewiezieni także pasażerowie audi - kobieta i 7-letnie dziecko.

Wszyscy uczestnicy zdarzenia to obywatele Ukrainy. Policjanci ustalili, że kierujący pojazdami byli trzeźwi. Przez kilka godzin autostrada A4 w kierunku przejścia była całkowicie zablokowana.

Funkcjonariusze pracujący na miejscu zdarzenia wykonali czynności procesowe, które pozwolą na dokładne ustalenie przyczyn i okoliczności wypadku. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Radymnie.

Policjanci apelują o ostrożność!

Pamiętajmy, że nadmierna prędkość i gwałtowne manewry mogą spowodować utratę panowania nad pojazdem, a w konsekwencji doprowadzić do kolizji i wypadków.

  • Pięć uszkodzonych pojazdów w wyniku wypadku na zaśnieżonej drodze
    Fot. KPP Jarosław
  • Samochód volvo uszkodzony w wyniku wypadku. Po jego lewej stronie znajduje się fotelik samochodowy
    Fot. KPP Jarosław
  • Pora nocna. Na zaśnieżonej drodze znajdują się pojazdy biorące udział w wypadku. W tle wóz strażacki.
    Fot. KPP Jarosław
Powrót na górę strony