Wydarzenia

Dzielnicowi, dzięki reakcji świadka, zatrzymali pijanego kierowcę

Data publikacji 06.03.2023

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu zatrzymali 38-letniego mieszkańca gminy Pawłosiów, który kierował renault mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Przestępstwo wyszło na jaw dzięki prawidłowej reakcji świadka, który poinformował funkcjonariuszy, że kierujący może znajdować się pod wpływem alkoholu.

Do zdarzenia doszło w piątek przed godz. 11 w Jarosławiu. Dzielnicowi, którzy wykonywali swoje obowiązki służbowe w rejonie ul. Jana Pawła II, zostali powiadomieni przez mężczyznę, że kierujący renault najprawdopodobniej prowadzi pojazd będąc pod wpływem alkoholu.

Mundurowi zauważyli opisywany samochód na ul. Słowackiego. Natychmiast dali kierowcy sygnał do zatrzymania się, następnie przystąpili do kontroli drogowej. Funkcjonariusze podczas rozmowy z kierującym wyczuli od niego alkohol. Mężczyzna miał także bełkotliwą mowę. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie 38-latka. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

Wkrótce mieszkaniec gminy Pawłosiów usłyszy zarzuty za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami.

Wzorowa postawa świadka pozwoliła policjantom na wyeliminowanie z ruchu nietrzeźwego kierowcy. Reagujmy na niebezpieczne zachowania innych uczestników ruchu drogowego. Każdy, nawet anonimowo, dzwoniąc pod numer 112, może powiadomić najbliższą jednostkę Policji o niepokojącym zdarzeniu. Policjanci sprawdzą każde takie zgłoszenie.

Powrót na górę strony