Wydarzenia

Niebezpieczne zderzenie motocyklisty z samochodem osobowym w Szówsku

Data publikacji 23.03.2023

Kierujący motocyklem marki Yamaha zderzył się z samochodem osobowym marki Citroen. Do zderzenia doszło wczoraj na skrzyżowaniu ul. Lubelskiej i ul. Sportowej w Szówsku. Motocyklista został przewieziony do szpitala. Zwracamy się z apelem o ostrożność i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godz. 14, w Szówsku na skrzyżowaniu ulic Lubelskiej i Sportowej. Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że kierujący motocyklem, 25-letni mieszkaniec gminy Jarosław, nie zachował szczególnej ostrożności i bezpiecznej odległości od poprzedzającego go samochodu osobowego marki Citroen i uderzył w tył tego pojazdu po lewej stronie. W wyniku zderzenia obrażeń doznał motocyklista, który został przetransportowany karetką pogotowia do szpitala. Kierujący pojazdami byli trzeźwi.

W trakcie czynności, po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 25-letni motocyklista posiada czyny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Posterunek Policji w Wiązownicy.

Apelujemy do kierowców o ostrożną jazdę, zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem. Wraz z wiosenną aurą na drogi wyjechali już pierwsi motocykliści, dlatego kierowcy samochodów oraz fani „dwóch kółek” powinni zachować wzajemny szacunek i rozwagę.

 

  • dwa wozy straży pożarnej oraz funkcjonariusze straży pożarnej stoją na poboczu drogi
    Fot. KPP Jarosław
  • leżący motocykl na chodniku
    Fot. KPP Jarosław
  • uszkodzony samochód osobowy koloru srebrnego stojący na poboczu oraz pojazd straży pożarnej
    Fot. KPP Jarosław
Powrót na górę strony