Wydarzenia

Pijany 65-latek uciekał przed policją na skuterze

Data publikacji 21.04.2023

Do 2 lat pozbawienia wolności grozi 65-latkowi, który kierując skuterem nie zatrzymał się do policyjnej kontroli i zaczął uciekać. Na nierównościach drogi stracił panowanie nad jednośladem i przewrócił się. Kierujący nie miał kasku ochronnego a jego pojazd nie posiadał tylnego światła. Okazało się, że mieszkaniec gminy Radymno miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

W środę, po godz. 20 dyżurny jarosławskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w Duńkowicach w rejonie cmentarza, mężczyzna usiłuje uruchomić skuter a jego stan wskazuje, że może znajdować się pod działaniem alkoholu. Na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze z komisariatu w Radymnie.

Policjanci zauważyli mężczyznę jadącego motorowerem w kierunku wioski. Kierujący na głowie nie miał kasku ochronnego a jego skuter nie posiadał tylnego oświetlenia.

Funkcjonariusze wydali kierującemu sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania. Mężczyzna nie reagował na nie i kontynuował jazdę. Na nierównościach drogi stracił panowanie nad pojazdem i przewrócił się. Policjanci od razu udzielili mu pomocy. Kierujący oświadczył, że nie doznał obrażeń i nie potrzebuje pomocy medycznej.

Stróże prawa sprawdzili stan trzeźwości 65-letniego mieszkańca gminy Radymno. Jak się okazało, mężczyzna miał 1,76 promila alkoholu w organizmie.

Mężczyzna wkrótce usłyszy zarzuty. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat.

 

Powrót na górę strony