Wydarzenia

Trzej nietrzeźwi kierowcy zatrzymani w weekend

Data publikacji 24.04.2023

W trakcie minionego weekendu, na drogach powiatu jarosławskiego, policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących. Niechlubnym rekordzistą okazał się kierujący oplem na ul. Jasnej w Pruchniku, który miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie i sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Pierwszego nietrzeźwego kierowcę jarosławscy policjanci zatrzymali w piątek przed godz. 13 w Widnej Górze. Funkcjonariusze ruchu drogowego w trakcie działań „Trzeźwość” skontrolowali opla, którym kierował 65-letni mieszkaniec Jarosławia. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 0,58 promila alkoholu  w organizmie.

W tym samym dniu przed godz. 14 funkcjonariusze z posterunku w Wiązownicy zatrzymali do kontroli drogowej na terenie Piwody, kierującą oplem. Badanie stanu trzeźwości 53-letniej mieszkanki gminy Wiązownica wykazało 0,72 promila alkoholu w organizmie.

W sobotę przed godz. 13 policjanci z komisariatu w Pruchniku otrzymali zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym oplem na ul. Jasnej w Pruchniku. Funkcjonariusze poddali 53-letniego mieszkańca gminy Pruchnik badaniu na zawartość alkoholu. Okazało się, że ma 2,82 promila alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach wyszło na jaw, że mężczyzna posiada zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Za swoje postepowanie wszyscy trzej kierujący odpowiedzą teraz przed sądem.

Apelujemy o odpowiedzialność na drodze. Alkohol w każdej ilości wpływa na koncentrację i czas reakcji. Wsiadanie za kierownicę po wypiciu alkoholu to skrajna nieodpowiedzialność. Kierowca, który podejmuje taką decyzję stwarza ogromne zagrożenie na drodze. Niezwykle ważne jest, abyśmy wszyscy reagowali w przypadku podejrzenia, że drogą porusza się pijany kierowca. Telefon na numer alarmowy 112 być może pozwoli uniknąć tragedii i nieodpowiedzialny kierowca w porę zostanie wyeliminowany z ruchu.

 

Powrót na górę strony