Wydarzenia

Policjanci ustalili sprawców kradzieży drogich alkoholi

Data publikacji 27.04.2023

Policjanci jarosławskiej komendy ustalili dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzieże sklepowe. W sklepach na terenie Jarosławia kradli różne alkohole. Łączną wartość skradzionych przez nich alkoholi oszacowano na blisko 3 tys. złotych. Mężczyznom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do kradzieży kilkudziesięciu butelek drogiego alkoholu oraz piwa, doszło w styczniu i w lutym br. Obsługa sklepów zawiadomiła policjantów o tym przestępstwie, po analizie zapisów monitoringu.

Jarosławscy kryminalni, pracując nad tą sprawą, sprawdzili zapis sklepowego monitoringu. Funkcjonariusze ustalili, że sprawca dokonał kilku kradzieży. Ukradł 11 butelek wysokogatunkowego alkoholu i 20 piw o łącznej wartości ponad 1,5 tys. zł. Ten sam sprawca pojawił się także między sklepowymi regałami w towarzystwie wspólnika. Wówczas łupem złodziei padło 9 butelek alkoholu o wartości ponad 1,4 tys. zł. Mężczyźni ominęli linię kas i nie płacąc za towar, wyszli ze sklepu. Policjanci ustalili ich tożsamość. Okazali się nimi 37 i 30-latek. Obaj są mieszkańcami Jarosławia.

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty kradzieży. Za popełnione czyny grozi im teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony