Wydarzenia

Pijany kierowca został zatrzymany dzięki reakcji świadka

Data publikacji 05.05.2023

Zdecydowana postawa świadka pozwoliła zatrzymać mężczyznę podejrzanego o kierowanie fiatem w stanie nietrzeźwości. 27-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie i już wcześniej był karany za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

We wtorek przed godz.12, oficer dyżurny jarosławskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w Morawsku, w okolicy lasu, mężczyzna pod wpływem alkoholu kieruje fiatem.

Funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce ustalili, że świadek, przejeżdżając przez Morawsko, tylko dzięki szybkiej reakcji uniknął czołowego zderzenia z fiatem jadącym z naprzeciwka. Kierujący zmuszony był zjechać gwałtownie w boczną drogę. Zgłaszający postanowił zawrócić i jechać za tym pojazdem. W pobliżu lasu kierujący fiatem zatrzymał się. Świadek o całym zdarzeniu natychmiast powiadomił Policję i nie pozwolił na to, aby kierowca odjechał.  

Mundurowi zbadali stan trzeźwości 27-letniego mieszkańca Jarosławia. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Po sprawdzeniach w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna już wcześniej był karany za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości. 27-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty w tej sprawie. Za popełniony czyn grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna

Pamiętajmy o tym, że nietrzeźwi kierujący stanowią niebezpieczeństwo dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Warto zaznaczyć, że każdy świadek przestępstwa ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Obywatelskie ujęcie to przywilej wynikający z treści art. 243 Kodeksu Postępowania Karnego. Ujętą osobę należy niezwłocznie przekazać Policji.

Powrót na górę strony